• Matura
  4
  Maturzyści w środę rano przystąpią do pisemnego egzaminu z geografii. Po południu będzie egzamin z historii sztuki. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.
 • Matura
  1
  Maturzyści w poniedziałek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z chemii. Po południu będzie egzamin z informatyki. Oba nie są obowiązkowe. Przystępują do nich tylko ci, którzy zadeklarowali taką wolę.
 • matura 2019
  1
  7
  W piątek o godz. 9.00 maturzyści przystąpią do pierwszego pisemnego egzaminu. Kolejny - po południu o godz. 14.00. Oba nie są obowiązkowe. Przystępują do nich tylko ci, którzy zadeklarowali taką wolę.
 • Matura
  3
  Początek meczu rozgrywanego między Gryfonami i Ślizgonami w "Harry'm Potterze", przypadkowo odnaleziony pierwszy numer komiksu o Avengersach, napad na fast food – takich m.in. tematów dotyczyły zadania, które mieli do rozwiązania maturzyści na wtorkowym egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W prawie wszystkich szkołach egzamin maturalny rozpoczął się o czasie i przebiegał bez zakłóceń. Jedynie w 17 placówkach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem, w żadnej nie został przerwany - podała w środę Centralna Komisja Egzaminacyjna.
 • matura 2019
  2
  "Szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystkie alarmy były fałszywe – poinformował we wtorek dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.
 • Matura 2019
  13
  Matury 2019 już się rozpoczęły. A co w ogóle można wnieść na egzaminy? Listę rzeczy, które można zabrać ze sobą publikuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.
 • Matura 2019 Gorzów Wielkopolski
  "Czym dla człowieka może być wolność?" na podstawie "Dziadów", części III Adama Mickiewicza, i interpretacja wiersza Anny Świrszczyńskiej "Samotność" – takie tematy do wyboru były na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym.
 • Matura
  10
  2
  122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystkie alarmy były fałszywe – podało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji Narodowej, przywołując dane Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
 • Anna Zalewska
  11
  Analizowania jest sytuacja tych uczniów najwyższych klas liceów i techników, którzy z powodu strajku nauczycieli nie mogli poprawić ocen - powiedziała w poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Dodała jednocześnie, że niesklasyfikowani uczniowie nie mają możliwości przystąpienia do matur w drugim terminie.
 • Matura
  1
  1
  Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 6 do 23 maja. Terminy egzaminów z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzaminy ustne potrwają od 6 do 25 maja. Ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie.
 • Matura
  2
  6
  Świadectwo dojrzałości uzyskało 79,7 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 14,8 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu; pozostali za rok - to wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.
 • Matura w XLI Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Warszawie
  26
  1
  Egzamin dojrzałości będzie trudniejszy. Uczniowie będą musieli popisać się znajomością kilkudziesięciu lektur. Będzie mniej zadań testowych. Największa zmiana polega jednak na czym innym. – Aby zdać maturę, trzeba będzie osiągnąć co najmniej 30 proc. z jednego przedmiotu dodatkowego – mówi szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.