Tegoroczne egzaminy maturalne odbyły się zgodnie z harmonogramem czyli w dniach od 4 do 23 maja 2023 r.

Matura 2023. Dwie formuły

W tym roku szkolnym matura została przeprowadzona w dwóch formułach. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu w Formule 2023, natomiast absolwenci 4-letniego technikum, branżowej szkoły II stopnia oraz absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych przystąpili do egzaminu w Formule 2015.

Reklama

Do egzaminu maturalnego przystąpiło 113 778 absolwentów, w tym 11 będących obywatelami Ukrainy – w Formule 2015 oraz 158 352 absolwentów, w tym 112 będących obywatelami Ukrainy – w Formule 2023.

Matura 2023. Kiedy wyniki

Wyniki matur będą udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w piątek 7 lipca 2023 roku o godzinie 8:30. Pojawią się one w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (ZIU). CKE poinformowało uczniów o trybie podawania wyników matur jeszcze przed samym egzaminem w specjalnym komunikacie.

Wraz z wynikami matur, tego samego dnia, czyli 7 lipca 2023 roku zostaną przekazane szkołom świadectwa, aneksy oraz informacje o wynikach.

Matura 2023. Gdzie można sprawdzić wyniki matur i jak to zrobić?

Wyniki matur można sprawdzić na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w systemie ZIU lub z samego rana w szkole. Dzień wcześniej, czyli 6 lipca 2023 roku maturzyści otrzymają od dyrektora szkoły login oraz hasło. Za pomocą tych danych bądź profilu zaufanego będą mogli zalogować się do systemu. Wyniki zostaną udostępnione na stronie OKE w zakładce "uczeń".

Reklama

Jak sprawdzić wyniki matur?

  • wejdź do systemu ZIU;
  • w polu login i hasło wpisz dane otrzymane od dyrektora szkoły. W przypadku zgubienia hasła należy kliknąć w "nie pamiętam hasła". Na adres mailowy zostanie wysłany kod generujący nowe hasło;
  • wybierz opcję "egzamin maturalny" i sprawdź procentowe wyniki matur;
  • sprawdź poprawność odpowiedzi poprzez kliknięcie w wybrany egzamin maturalny.