W czwartek na łamach "Rzeczpospolitej" został opublikowany wywiad z ministrą Barbarą Nowacką. Szefowa resortu edukacji odniosła się w nim m.in. do zbliżającej się Wielkanocy oraz organizowanych w szkołach rekolekcjach.

Reklama

Ministra Nowacka o zmianach w rekolekcjach

Barbara Nowacka ujawniła, że na "przyszły rok przygotuje przepisy, które pozwolą nauczycielom na podejmowanie autonomicznych decyzji, czy chcą uczestniczyć w rekolekcjach, czy nie".

Reklama

Nikt nie może być do tego zmuszany. Praktyki religijne są dla wielu osób ważne, ale nie może się to odbywać kosztem edukacji. Praktyka religijna jest sprawą prywatną - wskazała ministra edukacji.

Reklama

Episkopat po wywiadzie Nowackiej. "Nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji"

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło redakcji Dziennik.pl w czwartek wieczorem, że do tej pory KEP nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji ze strony ministry Barbary Nowackiej dotyczącej rekolekcji.

"Jeśli taka propozycja wpłynie, będzie konsultowana przez odpowiednie gremia Episkopatu, w tym Komisję Wychowania Katolickiego KEP" - czytamy.

W odpowiedzi redakcja Dziennik.pl została też poinformowana o tym, że ten temat nie był przedmiotem rozmów biskupów w czasie Zebrania Plenarnego.