Prywatne uczelnie finansowane z budżetu państwa?

Rektorzy niepublicznych uczelni domagają się wspierania prywatnych placówek edukacyjnych ze środków publicznych. Ich zdaniem, obecny system finansowania jest niezgodną z prawem. Przeciwko takiemu pomysłowi protestuje "Solidarność".

wróć do artykułu
 • ~szk
  (2012-06-13 21:30)
  Według naszych wyobrażeń, prywatne szkoły i prywatne uczelnie powinny kształcić młodzież na najwyższym poziomie i być szkołami i uczelniami elitarnymi ze względu na bardzo wysoki poziom nauki, a nie ze względu na płacone wysokie czesne. . Stało się inaczej, a więc prywatne szkoły i uczelnie kształcą dzieci i młodzież leniwą, niezdolną i niedouczoną, rodzice wysyłają tam też swoje dzieci umysłowo chore i upośledzone, które nigdy nie dostałyby się na normalną uczelnię państwową. Potem wszyscy otrzymują świadectwa i dyplomy i jest ogólna radość. Młodzież się cieszy że ma dyplom, a rodzice że udało im się wykształcić swoje psychicznie upośledzone dziecko i nikt tego nie zauważył. To właśnie rodzice takich dzieci, którzy się tam nieustannie kręcili i nie żałowali swoich pieniędzy, przyczynili się do tego, że przyjmowano do szkół i uczelni prywatnych leni i nieudaczników oraz osoby upośledzone psychicznie dla których nie było miejsca w szkołach i uczelniach państwowych. W ten sposób, mit o bardzo dobrych, elitarnych szkołach i uczelniach prywatnych upadł w Polsce, bo rodzice uważają, że nawet najbardziej uszkodzone psychicznie ich dziecko ma prawo otrzymać tytuł magistra, a uczelnia ma obowiązek ten tytuł mu dać. .
 • ~154tonio
  (2012-05-11 15:54)
  Absolutnie NIE. Kazdy moze zalozyc sobie t.zw. Uniwersytet i chciec miec subwencje panstwowa. A panstwo ma placic z pieniedzy PODATNIKOW???
  Prywatne szkoly nich same zarabiaja na siebie
 • ~irena
  (2012-05-09 08:53)
  to jakie one prywatne,jak chcą dofinansowania.Albo ciuciu albo papu.. nie dość że zdzierają ze studentów,wcale lepiej nie kształcą,to jeszcze publiczne pieniądze,bo za mało zarabiają

Może zainteresować Cię też: