W czwartek naukę rozpocznie w Polsce ponad 6 mln uczniów. Prawdziwy szturm na stoiska ze szkolnymi przyborami spodziewany jest w sklepach w ten weekend. Nielicznym szczęściarzom w wydatkach ulży pracodawca.

Reklama

Bardzo hojna jest jedna z najbogatszych spółek skarbu państwa, KGHM. Blisko 9 tys. rodziców dzieci od pierwszej klasy podstawówki do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej dostanie po 2 tys. zł. "Chcemy ich wspomóc w szkolnych wydatkach, ale nie będziemy sprawdzać, na co konkretnie przeznaczą tę kwotę - mówi Anna Osadczuk, rzeczniczka KGHM.

Biedronka wszystkim pracownikom, których dzieci rozpoczną naukę w pierwszej klasie przekazała tornistry z wyposażeniem. Po kilkaset złotych dostaną rodzice pracujący w firmie Danone. "+Tornistrowe+ przysługuje u nas pracownikom, którzy mają dzieci w wieku od 6 do 18 roku życia. Dostanie je ponad 100 osób" - mówi Paulina Krajewska z Danone.

Rodzice zdani tylko na pomoc państwa, dostaną wsparcie mniej niż skromne. Rząd przygotował po 180 zł dla rodzin, gdzie dochód nie przekracza 351 zł netto na osobę. Pieniądze dostaniemy jednak dopiero, gdy przedstawimy paragon. 10 tys. wyprawek przygotował Caritas. "Nie wymagamy zaświadczeń o dochodach. Nikogo nie zostawimy bez pomocy" - mówi Olga Kołtuniak, rzeczniczka Caritasu.