Ruszyła wielka akcja zwolnień. Wyleci co trzeci nauczyciel

| Aktualizacja:

Takich zwolnień w szkołach nie było od lat. W niektórych gminach pracę straci w tym roku co trzeci pedagog. Na cięcia etatów decydują się małe gminy i duże miasta. Zwalniani są zarówno młodzi nauczyciele na umowach terminowych, jak i ci z długoletnim stażem.

wróć do artykułu
  • ~siegenburgen
    (2011-07-10 14:12)
    jest niż i nikt na to nic nie poradzi ale to dobrze bo może zostaną najlepsi do uczenia naszych dzieci tu nawet kaczyński by nie poradził
  • ~staruszek portier
    (2011-07-07 07:13)
    faktycznie, strach się bać, wyjaśniać na internecie. I dlaczego tylu niezdało matury, cie choroba, szkoda. I bądz tu mądry...
  • ~Hansio
    (2011-07-06 09:20)
    Sehr Gut !!! Aby kłaść glazurę w Bundesrepublik Deutschland nie potrzeba wykształcenia, jedynie aby Polak umiał się podpisać.
  • ~swiss made
    (2011-07-06 08:06)
    A franek tak czy inaczej was wszystkich na amen zalatwi
  • ~Krystyna P.
    (2011-07-06 03:00)
    Dobrze głupim nauczycielom, którzy głosowali na SLD, a ostatnio na PO. To idioci, którzy zawsze głosują na własnych katów.
  • ~HALL oween
    (2011-07-05 16:17)
    słyszeliście 100 dzieci 15 nauczycieli wtym 5 kate chęci popisld to deble
  • ~Myslenie ma przyszłośc
    (2011-07-05 13:54)
    Do osoby z 12,11 i 12,20 to nie jest ta przyczyna i nie do wyjaśnienia przez internet.. Prosze uruchomic mózg i własciwa odpowiedz będzie .
  • ~Bakteria
    (2011-07-05 12:20)
    Moja kolezanka- nauczycielka, kierowniczka szkoly, jest na emeryturze
    od 5 ( slownie- pieciu) lat.Ma obecnie lat 55!
  • ~Bakteria
    (2011-07-05 12:11)
    Zreformować system emerytalny. Starzy rodzice powinni być na utrzymaniu swoich dzieci. A kto nie ma dzieci - do domu starców.
    ---
    A gdzie my zyjemy? W jakims tam kraju 3- swiata?
  • ~regulus
    (2011-07-05 11:43)
    Ha ha ha , Bronisław obiecał podwyżki to zagłosowali , a tu zamiast tego zwolnienie . Ale cóż , to inteligencja ;-D
  • ~Oko Jara
    (2011-07-05 10:58)
    Mam hasło dla ZNP: Jeden uczeń, jeden nauczyciel !!!
  • ~Gusiek460
    (2011-07-05 10:39)
    Głupim i niedoinformowanym narodem łatwiej rządzić. Ostatnie lata rządów " wybranych w demokratycznych wyborach" wykazały 100 % pewność, że wydatki na niepotrzebną naukę gawiedzi, która mimo że uczona jest z dnia na dzień coraz głupsza, są wyrzucaniem pieniędzy w błoto. LOKAJ MA BYĆ POSŁUSZNY A NIE MĄDRY.
  • ~jacek
    (2011-07-05 10:28)
    Bardzo się cieszę ,że dobrali się im do d...y,wszak to w 90% elektorat SLD,PO i dawnej UW
  • ~świeta krowa jest lepsza
    (2011-07-05 10:18)
    hall nahalle barany paśc to dewota kościelna bije od jej figury moze z hankhgw lewituje świete walniete na mininistra podlogi myc wkośc ciele
  • ~pora na opamietanie
    (2011-07-05 10:02)
    ja sie nie ciesze ze zwalniają nauczycieli bo dojdzie do tego ze pozamykają szkoły jako nastepny krok i cofniemy sie do lat przedwojennych - analfabetyzm nam grozi, bedziemy zamiast podpisu fajki stawiac i liczyc na palcach, a do szkoły prywatnej pojdą nieliczni - taki jest zamiar hall? zeby z polskich dzieci i rodzicow zrobic nieukow? latwo sie zwalnia młodych i zamyka szkoly, straty wyjdą za pare lat i zapasc cywilizacyjna nie do odrobienia, na nas rodzicach sie to odbije, brak szkół i nauczycieli odbije sie na naszych dzieciach
  • ~Prawda zakazana
    (2011-07-05 09:59)
    Do nauczycielki 09,38 niech PANI pomyśli.Dlaczego jest niż? Co jest przyczną?
  • ~no chyba ,że he he
    (2011-07-05 09:48)
    re ~Kto zawinił ??2011-07-05 09:34
    podobno złe wyniki co do tegorocznej matury są winą jakichś oszołomów co testy układali -zupełnie oderwane od programów
  • ~emeryt
    (2011-07-05 09:41)
    re #

    ~fajnie?2011-07-05 07:06

    Zreformować system emerytalny. Starzy rodzice powinni być na utrzymaniu swoich dzieci. A kto nie ma dzieci - do domu starców.

    --- jakby oddali wszystkie składki zusowskie z tych 40 lat to można byłoby pójść na to
  • ~Wacuś Młody EuroObywatel
    (2011-07-05 09:37)
    Cacane LEMINGI -- to cała prawda i sama prawda, że edukacja w condominium spsiajała strasznie, dlatego takie ważne staje sie UOBYWATELNIANIE, jest TO ważniejsze niż budowanie mostów, taki UOBYWATELNIONY obywatel spokojnie da sobie radę na najbardziej wymagających zlemozmywakach eurounijnych
  • ~Kto zawinił ??
    (2011-07-05 09:34)
    O efektach pracy w oświacie pani minister z nadania POwskiego świadcza wyniki matyry w tym roku !!! Tak nigdy nie było, zeby 1/3 a w niektórych regionach więcej nie zdała!!! Czy to wina PIS czy sposobu prowadzenia edukacji pod kierownictwem PO , programów ???

Może zainteresować Cię też: