Tegoroczna edycja Śląskiego Salonu Maturzystów kolejny raz przyciągnie tysiące młodych ludzi do Gliwic i Katowic. 16 września na Politechnice Śląskiej i 17 września na Uniwersytecie Śląskim (Wydział Prawa i Administracji, ul. Bankowa 11B) pojawią się przedstawiciele wszystkich najważniejszych polskich uczelni. Wszyscy zainteresowani otrzymają kompletne informacje na temat najbliższej rekrutacji, kierunków studiów, specjalności i życia studenckiego. Wcześniejsze edycje Śląskiego Salonu Maturzystów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a tegoroczna prognozowana liczba odwiedzających Salon to aż 20 tysięcy osób.

Reklama

Udział Uniwersytetu Śląskiego w Śląskim Salonie Maturzystów nie jest jedyną inicjatywą Uczelni skierowaną bezpośrednio do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i dyrektorów szkół, 17 września ruszy specjalnie sprofilowana strona internetowa. Za jej pośrednictwem Uniwersytet Śląski będzie informował o swoich akcjach, m.in. „Studenci uczniom” czy „Zaproś wykładowcę do szkoły”, a także o bezpłatnych przygotowawczych kursach przedmaturalnych. Ponadto Uniwersytet Śląski umożliwi młodzieży spotkania z psychologiem oraz doradcą zawodowym, a wszystko to w specjalnie na tę okazję podstawionym samochodzie uniwersyteckim.

„Studenci uczniom” to oferta szkoleń i warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podczas których studenci chcieliby w ciekawy sposób podzielić się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym na studiach. Bezpłatne kursy przygotowujące do matury przeprowadzane będą przez pracowników naukowych UŚ, którzy jednocześnie są członkami komisji egzaminacyjnych podczas matur.

>>> Tu znajdziesz więcej informacji o Śląskim Salonie Maturzystów