Jak przekazała PAP st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pierwsze zgłoszenie o "ładunku chemicznym" dyżurny otrzymał chwilę przed godziną 11.00 w piątek, ostatnie zgłoszenie odnotowano o godz. 13.30.

Reklama

W sumie otrzymaliśmy sześć zgłoszeń o "ładunkach chemicznych" podłożonych na terenie placówek edukacyjnych, w tym szkół podstawowych i przedszkoli. Pięć placówek znajduje się na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, jedna na terenie miejscowości Leoncin – przekazała st.asp. Wielocha.

Policjantka poinformowała, że policjanci i pirotechnicy są kierowani na wskazane miejsca i robią rozpoznanie pod kątem ewentualnego zagrożenia. Placówki przy ulicach Szkolnej, Chemików, Młodzieżowej i Słowackiego w Nowym Dworze Mazowieckim zostały już ewakuowane i sprawdzone. Działania w szkole przy ul. Wojska Polskiego i w Leoncinie trwają. St.asp. Wielocha przekazała, że w godzinach popołudniowych policja będzie informowała o wynikach działań na terenie szkół.