Rzeczniczka stołecznego urzędu miejskiego Karolina Gałecka przekazała we wtorek PAP, że dyrekcja szkoły postępuje "zgodnie z decyzją i wytycznymi inspekcji sanitarnej".

Reklama

W związku z wykryciem koronawirusa w liceum im. Bolesława Prusa wszyscy uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami zostali poddani dziesięciodniowej kwarantannie, a lekcje odbywać się będą zdalnie – przekazała Karolina Gałecka.

XXXV liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa znajduje się na Saskiej Kępie, przy ul. Zwycięzców 7/9.

Informację opublikowało we wtorek Radio Kolor, które – jak czytamy w portalu rozgłośni – zostało poinformowane przez jednego z rodziców. Jak nam przekazał, rano w dzienniku elektronicznym pojawiła się informacja o wykryciu zakażenia i prośba, żeby nie posyłać dziś dzieci na lekcje – napisano w artykule.

Reklama

W poniedziałek okazało się, że Covid-19 wykryto też u jednego z uczniów warszawskiego liceum im. Klementyny Hoffmanowej. Kwarantanną zostali objęci tam uczniowie mający bezpośredni kontakt z zakażonym uczniem - klasa 2F oraz niektóre osoby z klas 2B, E i U (grupa języka niemieckiego oraz grupa wychowania fizycznego), a także nauczyciele uczący tych uczniów.