W przypadku trzech innych klas sanepid zdecyduje, czy powinny również przejść na nauczanie zdalne.

Uczeń, u którego potwierdzono już zakażenie, ma temperaturę i problemy z węchem.

Dyrekcja liceum wnioskowała do Państwowej Inspekcji Sanitarnej o całkowite przejście szkoły na nauczanie zdalne, jednak nie uzyskała na to zgody.

Reklama
Negatywna opinia Sanepidu
pobierz plik

W liceum uczy się ponad 1100 uczniów.

Dyrekcja szkoły wydała w tej sprawie oświadczenie:

Szanowni Państwo,

w sobotę 5 września Dyrekcja IX LO im. Klementyny Hoffmanowej otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa jednego z naszych uczniów.
Natychmiast zgłosiliśmy ten fakt Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz władzom oświatowym dzielnicy Śródmieście.
W załączniku publikuję odpowiedź negatywną PSSE na wniosek o zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkole, którą otrzymaliśmy dziś tj. 6 września po godz. 17.00.
Kwarantanną zostali objęci uczniowie mający bezpośredni kontakt z zakażonym uczniem - klasa 2F oraz niektóre osoby z klas 2B, E i U (grupa języka niemieckiego oraz grupa wychowania fizycznego), a także nauczyciele uczący tych uczniów w dniach 1-3 września.
W poniedziałek 7 września lekcje będą odbywać się według planu z zachowaniem wdrożonych z początkiem roku szkolnego w naszej szkole procedur na czas epidemii koronawirusa.

Adam Rębacz, dyrektor Szkoły