Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie uczniowie otrzymają zeszyt do języka polskiego z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego. Jak podaje IPN, specjalne zeszyty trafią tam do blisko 40 tysięcy pierwszoklasistów.

Reklama

Uczniowie z województw: małopolskiego, łódzkiego i podlaskiego dostaną zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, a z województwa wielkopolskiego - z gen. Józefem Hallerem.

Na Śląsku pierwszaki otrzymają zeszyty z podobiznami Józefa Piłsudskiego i Wojciecha Korfantego, w lubelskim - z podobiznami Józefa Hallera i Ignacego Daszyńskiego.

W województwach: pomorskim i kujawsko-pomorskim do uczniów trafia zeszyty z wizerunkami Piłsudskiego, Dmowskiego, Hallera i Paderewskiego.

Reklama

Przedstawiciele Instytutu odwiedzą w poniedziałek - w dni inauguracji nowego roku szkolnego - kilkadziesiąt szkół w Polsce, w których odbędą się akademie inaugurujące nowy rok szkolny 2018/2019. Najmłodsi otrzymają przygotowane przez IPN zeszyty i ołówki, a pozostali uczniowie biorący udział w uroczystościach – zestawy innych edukacyjnych upominków.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek weźmie udział w uroczystości w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Stróży w woj. małopolskim. Oprócz edukacyjnych upominków dla uczniów przekaże placówce w Stróży flagę narodową od prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak podaje IPN, do 11 listopada 2018 r. każdy z kilkuset tysięcy uczniów pierwszych klas w kilkunastu tysiącach szkół podstawowych w całym kraju zostanie wyposażony w niepodległościowy pakiet edukacyjny IPN.

Reklama

Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, w roku szkolnym 2018/2019 w I klasach szkół podstawowych będzie około 361 tys. uczniów.