Nauczyciel pisze do minister Zalewskiej: Zarabiamy gorzej niż pracownicy Biedronki

| Aktualizacja:

"Jak to możliwe, że nauczyciele Rzeczypospolitej zdegradowani zostali i są degradowani nadal do poziomu najgorzej uposażonych płacowo obywateli naszego kraju" - "Gazeta Wrocławska" cytuje list Andrzeja Kupczaka, działacza ZNP, skierowany do minister edukacji narodowej.

wróć do artykułu
  • ~west
    (2018-02-20 16:12)
    W końcu jest gospodarczy sukces rządu PiS czy nie? Jak jest to wypadłoby ten sukces podzielić z tymi co wykonują ciężką pracę edukacyjną za tych co dostali 500+ na spłodzenie potomstwa. Tym bardziej, że "przez 8 długich lat" była ruina, imposybilizm i klęska narodowa.
  • ~dr hab. Uniwersytetu Wrocławskiego
    (2018-02-20 16:22)
    pisze do dr. Gowina: zarabiamy mniej niż nauczyciele...
  • ~ANNA
    (2018-02-20 16:33)
    Nauczyciele tak uczą źe trzeba dzieciom wykupywać dodatkowe lekcje i to wysoko płatne. Sami niestety olewaja czy nasze dzieci wyniosą coś dla siebie z ich wiedzy. Niestety brak jest nauczycieli MĄDRYCH.
  • ~Marian z B
    (2018-02-20 16:41)
    Czy do tej starawej pani coś dociera? Nie wiem ile sobie liczy wiosen ale z wyglądu siedemdziesiątka stuknęła ?
  • ~mxm
    (2018-02-20 16:55)
    Jaka płaca, taka praca. Wy udajecie, że płacicie, nauczyciele robią, co mogą, by wywiązać się ze swoich obowiązków. Jeszcze.
  • ~Z PIS
    (2018-02-20 17:01)
    ALE MY W BIEDRONCE NIE ZARABIAMY KOKOSÓW NA 5 STANOWISKACH.
  • ~pamiętający
    (2018-02-20 17:10)
    A ja pamiętam PISie wrzaski że "Reżim Tuska postępuje gorzej niż gestapo czego dowodem są nauczyciele zarabiający mniej niż policjanci.
  • ~RTX
    (2018-02-20 17:12)
    Po pierwsze kategorycznie zabronić nauczycielom angażowania się w politykę i wybory. nauczyciel ma być bezstronny. Po drugie jak nie odpowiada płaca to zmienić pracę np. na taką w biedronce. Po trzecie i tak zarabiają za dużo w odniesieniu do tego co robią. Wystarczy spojrzeć że młodzi z roku na rok sa coraz głupsi. Poza tym obok górników i lekarzy to najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa
  • ~sena
    (2018-02-20 17:15)
    ..prawdziwy płacz to się zacznie jak się okaże ze wszyscy dostaną po 1000 zł emerytury....idą wybory zamiast lamentować idzcie do urn....emeryci dawnych służb i ich rodziny już wiedzą co mają robić...jak tego nie zrobicie to też będziecie mieli po 854 netto.
  • ~wad
    (2018-02-20 17:44)
    Większość na forum to oszołomki. Polak EFEKTYWNIE PRACUJE - PRACUJE mniej niż 4h dziennie
  • ~Bronisław Lewatywa
    (2018-02-20 17:49)
    Panie Kupczak, weź Pan kredyt i zmień pracę (Biedronka ma dużo wolnych etatów) !
  • ~no i co
    (2018-02-20 17:54)
    A czy w planie Petru w ogóle są przewidziani nauczyciele ?
  • ~Mika
    (2018-02-20 18:42)
    Porównanie absolutnie bezczelne. Pracownicy biedronki nie są głupsi, niż nauczyciele. Więcej - najwyraźniej są mądrzejsi, skoro nie zostali nauczycielami na państwowych warunkach, tylko wybrali inną drogę - bardziej opłacalną. Zawsze można iść do prywatnego pracodawcy - są też przecież i takie szkoły, można być korepetytorem itd. Po medycynie czy pielęgniarstwie można pracować w państwowym szpitalu albo prywatnym, tudzież działać na własną rękę. Po ekonomii można pracować w urzędzie, albo w banku. Po chemii czy biologii można pracować w sanepidzie, albo w prywatnym przedsiębiorstwie. Nie mówię, że nauczyciel zarabia tyle ile powinien, bo się nie znam. Ale nie on jeden - wiele jest zawodów "niedofinansowanych" na stanowiskach państwowych i niech walczą - ich prawo. Tylko chodzi mi właśnie o to, że jest wybór - można szukać pracy w firmach prywatnych. Co się komu opłaca....
  • ~Halinka
    (2018-02-20 18:57)
    Niedawno przejęliśmy taką panią nauczycielkę nauczania początkowego, przez 2 miesiące nie była w stanie ogarnąć kasy. Do dzisiaj nie potrafi. Podsumowując, do Biedronki nie zapraszamy nauczycieli na etaty. Utrudniacie nam pracę, macie 2 lewe ręce, na niczym się dobrze nie znacie, macie wygórowane mniemanie o sobie, jesteście niesympatyczni i aroganccy.
  • ~że zapytam ??
    (2018-02-20 19:03)
    A ta Zalewska to krewna Schetyny? Tak samo pokazuje klawiaturę zębową chyba że to proteza ?
  • ~saulo
    (2018-02-20 20:00)
    Po tej pani wszystko spływa jak po kaczce - szkoda zaczynać rozmowę.
  • ~Alek
    (2018-02-20 20:08)
    W Biedronce niema 3 miesięcznego płatnego urlopu i 20 godzinnego dnia pracy + rocznego urlopu na podratowanie zdrowia. Jakoś nie słyszałem, żeby brakowało nauczycieli. Jak się komuś nie podoba to zapraszam na kasę.
  • ~Maxxx
    (2018-02-20 20:10)
    Z mojego rocznika największe lenie poszły na pedagogikę.
  • ~faki - r
    (2018-02-20 20:20)
    Gdzie był ten kurczak jak rządziła i dawala platforma? Siedzial i ogladal tvn.
  • ~jac
    (2018-02-20 20:27)
    Idźcie do Biedronki i zobaczcie jak wygląda normalna praca, tylko żeby nie było zdziwienia że w wakacje też trzeba przyjść do pracy ;)