Sześciolatki do szkoły na raty. "To wyłom w reformie, której nie będzie"

| Aktualizacja:

Donald Tusk ogłosił zmiany w reformie przewidującej obowiązkowe posyłanie sześciolatków do pierwszej klasy. W przyszłym roku będzie to dotyczyło dzieci urodzonych między styczniem a lipcem. Czy to załatwi sprawę? "To jest kolejny wyłom w reformie, która nie wejdzie w życie" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

wróć do artykułu
  • ~lis
    (2013-04-27 09:16)
    takich jaj nawet za komunistow nie bylo
  • ~tadek
    (2013-04-26 23:42)
    Jabłuszko, wiem, że rząd opłaca różne formy promocji posyłania sześciolatków do 1. klasy. Czy Ty wiesz coś na ten temat?
  • ~dziadek
    (2013-05-20 10:27)
    Towarzyszu I sekretarzu Tuseku,
    odwalcie się od moich wnuczek !!!
  • ~profesor
    (2013-05-05 07:55)
    Wszysko sie zgadza. Dzieci 6 letnie nie powinny zaczynać nauki w szkole, ale to kolejny rok, gdy burzy się organizację pracy szkoły. Sytuacja nie dotyczy dużych szkół, ale w małych wiejskich szkołach gdzie jest mało dzieci z rocznika dochodzi do sytuacji, że w klasie może być 5 uczniów. I co wtedy? Nauczyciel nie ma pracy, a dzieci dowożone sa do sąsiedniej szkoły. Czy to w porządku?
  • ~rodzic
    (2013-05-02 12:21)
    Mój synek jest z 27 lipca i w życiu nie zgodzę się, żeby jako 6 latek poszedł do 1 klasy. Uważam, że to TOTALNA IGNORANCJA ZE STRONY RZĄDU i WYJĄTKOWO PERFIDNE wprowadzanie naszych dzieci wcześniej w TRYBY OBOWIĄZKÓW I PRACY ZAWODOWEJ. NIE, NIE i JESZCZE RAZ NIE!!!
    ZMNIEJSZCIE SOBIE PENSJE, PREMIE I DODATKI to wtedy pojawią się pieniądze w budżecie i ODPIER...CIE SIĘ OD NASZYCH DZIECI!!!
  • ~maks
    (2013-05-01 10:47)
    a RPO co na to?
  • ~mama dziecka 2008.04.25
    (2013-04-30 00:41)
    a na moim dziecku z 25.04 to mozna ekspeprymentwać, tak?
  • ~biedni, mali ludzie
    (2013-04-29 19:17)
    Partia potrzebuje mas pracujących, więc "reforma" musi być. Partia wie lepiej. Członkowie wszystkich partii to grupa około 300 tys. ludzi, natomiast wolnych i bezpartyjnych obywateli głosujący jest 30 mln. Partię trzeba wyżywić, a dzieci w kołchozie edukacyjnym odnajdą "tożsamość" państwową.
  • ~REFERENDUM
    (2013-04-29 11:50)
    Zbierajmy podpisy, mogą się podpisywać wszyscy mający prawo wyborcze, nie tylko rodzice jak uważa większość ludzi. DAJCIE NAM PRAWO WYBORU
    www.rzecznikprawrodzicow.pl
  • ~Tak dla referendum
    (2013-04-29 11:56)
    Nikt tu nie zabranie wysyłania 6 latków do szkół. Walczymy o prawo wyboru. Wszyscy wypowiadający się za wysłaniem 6 latków do szkoły sami o tym zdecydowali na podstawie swoich obserwacji jak rozwija się ich dziecko i czy jest gotowe by pójść do szkoły więc i nam nie odbierajcie takiej możliwości.
    DAJCIE NAM PRAWO WYBORU
  • ~Mama 6latka
    (2013-04-28 21:34)
    Jestem wściekła mam syna z 25 czerwca i napewno nie zapiszę go do szkoły w wieku 6 lat bo to głupota. Niech nasz premier odda swoje zarobki a rząd premię a nie posyłają małe dzieci żeby na nie pracowały już rok wcześniej. Już gimnazja to poronjony pomysł kto choć raz był w szkole to wi o czym mowa. Małe dzieci są jak w dżugli obleganej wulgarnymi młodymi ludzmi, dzieci się boją chodzić po szkole. Powinni decydować rodzice
  • ~zyx
    (2013-04-27 23:34)
    Jaki to ma sens, skoro jakość nauczana jest coraz gorsza? (patrz artykuł o stadzie baranów). Lepiej posyłać do szkoły od 9. roku życia, ale poprawić jakość kształcenia.
  • ~marta
    (2013-04-27 19:21)
    Zmiany odnośnie edukacji szkolnej dzieci z rocznika 2008 zostały wprowadzone stanowczo zbyt późno! Mam dziecko urodzone w X.2008. Ponieważ byłam pewna, że od września musi iść do zerówki, więc zapisałam ją do szkoły. Teraz okazuje się, że może zostać w przedszkolu, ale listy w przedszkolach są zamknięte, rekrutacja jest zakończona. Jak można robić taki bałagan?
  • ~barbara
    (2013-04-27 00:37)
    juz nie maja co wymyslec,dzielic na półrocza,ciekawa jestem co moj synek zrobi jak skonczy szkołe w wieku 17,5roku jak nie bedzie chcial isc na studia,ciekawa jestem kto przyjmie moje dziecko do pierwszej klaasy jak dla 5latka niema miejsca tylko 3kilometry dalej bede musiala dziecko prowadzac czy snieg czy desz,nie kazdego stac na auto,ciekawa jestem czy ci ktorzy są tak za tą reformą w sejmie mają małe dzieci i widzą jaka jest polska szkoła gdzie miejsca dla dzieci nnnnnnnie ma,gdzie nikt przyjac niechcce bo wczesniej nnie chodziło,gdzie brak opiekunek i warunków,w Niemczech szkoła od 7lat ale tu to warunki mają i tu dziecko jest najwazniejsze a nie to co chce partia rządząca w niemczech dobro dziecka na 1 miejscu a nie to ze ktos sobiie powalono reforme chce wprowadzic,czekajmy do wyborow to wtedy obywatele zrobio z platformo to co platforma z namii
  • ~tadek
    (2013-04-26 23:44)
    Hanka, czy Ty znasz się z Jabłuszko?
  • ~rura z burdelu
    (2013-04-26 23:44)
    Mamy burdel na kółkach dzięki ekipie cudaka Tuska. Aby cię panie Tusku szlag trafił !
  • ~hanka
    (2013-04-26 23:39)
    Jakos na swiecie w wielu krajach szesciolatki chodza do szkoly (USA, Niemcy) i to im nie szkodzi. Skad ta okropna nadopiekunczosc w Polsce? Nie kazdy ma babcie co za dzieckiem chodzi. Nie rozumiem dlaczego jest tu taka okropna opozycja do czegos co jest zupelnie normalne w cywilizowanym swiecie.
  • ~magro9
    (2013-04-27 10:30)
    tak, tak w klasach 1-3 nie więcej niż 25 dzieci, a począwszy od klasy czwartej w ramach oszczędności połączymy klasy i nagle zamiast trzech klas np. po 20 uczniów, będą dwie klasy po 30 osób, bo przecież obietnica dotyczyła klas 1-3, sprytne... i to ma niby uspokoić rodziców?
  • ~Masakra
    (2013-04-27 08:03)
    Szk, Hanka i jabłuszko...Wypowiedziała się grypa ekspertów. Pewnie to emeryt, stara panna i bezrobotny,,, którzy ze szkołą ostatni raz mieli styczność wieki temu. Dotyczy Was ten problem? Macie dzieci z rocznika 2008? Nosiliście 6 kg książek dziennie w wieku 6 lat? Guzik na ten temat wiecie a zabieracie głos. jak Ci sie tak podoba w Stanach to emigruj. W dzisiejszej szkole dzieci ucza się GŁUPOT, bo nienormalne jest aby program lekcj przyrody dla ucznia klasy III szkoły podstawowej zawierał lekcje dotyczące budowy pralki automatycznej czy schematu centralnego ogrzewania. Pomyślcie zanim zabierzecie głos
  • ~szk
    (2013-04-27 02:54)
    Problem polega na tym, że to nie sześciolatki nie nadają się do szkoły a szkoła też spokojnie nadaje się do kształcenia sześciolatków, ale to gnuśni i leniwi rodzice nie nadają się na rodziców bo nie chce im się odrabiać lekcji ze swoimi dziećmi i wolą po pracy leżeć odłogiem, oglądać telewizję, spać, chrapać oraz byczyć się niż zająć się kształceniem i wychowywaniem swoich dzieci. Myślę że rząd konsekwentnie przeprowadzi tą reformę do końca i nie ulegnie tej grupce krzykliwych fanatyków i dzieci pójdą do szkoły w wieku sześciu lat, bo dzieci trzeba kształcić jak najwcześniej i szkoła jest do tego najwłaściwszym miejscem a nie przedszkole lub bezmyślna niania.