Sześciolatki do szkoły na raty. "To wyłom w reformie, której nie będzie"

| Aktualizacja:

Donald Tusk ogłosił zmiany w reformie przewidującej obowiązkowe posyłanie sześciolatków do pierwszej klasy. W przyszłym roku będzie to dotyczyło dzieci urodzonych między styczniem a lipcem. Czy to załatwi sprawę? "To jest kolejny wyłom w reformie, która nie wejdzie w życie" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

wróć do artykułu
  • ~lis
    (2013-04-27 09:20)
    na stalina w latach 50tych nazywaho czerwonom zarazom,i ta czerwona zaraza przeniosla sie na siedemnastom republike
  • ~magro9
    (2013-04-27 10:30)
    tak, tak w klasach 1-3 nie więcej niż 25 dzieci, a począwszy od klasy czwartej w ramach oszczędności połączymy klasy i nagle zamiast trzech klas np. po 20 uczniów, będą dwie klasy po 30 osób, bo przecież obietnica dotyczyła klas 1-3, sprytne... i to ma niby uspokoić rodziców?
  • ~marta
    (2013-04-27 19:21)
    Zmiany odnośnie edukacji szkolnej dzieci z rocznika 2008 zostały wprowadzone stanowczo zbyt późno! Mam dziecko urodzone w X.2008. Ponieważ byłam pewna, że od września musi iść do zerówki, więc zapisałam ją do szkoły. Teraz okazuje się, że może zostać w przedszkolu, ale listy w przedszkolach są zamknięte, rekrutacja jest zakończona. Jak można robić taki bałagan?
  • ~zyx
    (2013-04-27 23:34)
    Jaki to ma sens, skoro jakość nauczana jest coraz gorsza? (patrz artykuł o stadzie baranów). Lepiej posyłać do szkoły od 9. roku życia, ale poprawić jakość kształcenia.
  • ~Mama 6latka
    (2013-04-28 21:34)
    Jestem wściekła mam syna z 25 czerwca i napewno nie zapiszę go do szkoły w wieku 6 lat bo to głupota. Niech nasz premier odda swoje zarobki a rząd premię a nie posyłają małe dzieci żeby na nie pracowały już rok wcześniej. Już gimnazja to poronjony pomysł kto choć raz był w szkole to wi o czym mowa. Małe dzieci są jak w dżugli obleganej wulgarnymi młodymi ludzmi, dzieci się boją chodzić po szkole. Powinni decydować rodzice
  • ~REFERENDUM
    (2013-04-29 11:50)
    Zbierajmy podpisy, mogą się podpisywać wszyscy mający prawo wyborcze, nie tylko rodzice jak uważa większość ludzi. DAJCIE NAM PRAWO WYBORU
    www.rzecznikprawrodzicow.pl
  • ~Tak dla referendum
    (2013-04-29 11:56)
    Nikt tu nie zabranie wysyłania 6 latków do szkół. Walczymy o prawo wyboru. Wszyscy wypowiadający się za wysłaniem 6 latków do szkoły sami o tym zdecydowali na podstawie swoich obserwacji jak rozwija się ich dziecko i czy jest gotowe by pójść do szkoły więc i nam nie odbierajcie takiej możliwości.
    DAJCIE NAM PRAWO WYBORU
  • ~biedni, mali ludzie
    (2013-04-29 19:17)
    Partia potrzebuje mas pracujących, więc "reforma" musi być. Partia wie lepiej. Członkowie wszystkich partii to grupa około 300 tys. ludzi, natomiast wolnych i bezpartyjnych obywateli głosujący jest 30 mln. Partię trzeba wyżywić, a dzieci w kołchozie edukacyjnym odnajdą "tożsamość" państwową.
  • ~mama dziecka 2008.04.25
    (2013-04-30 00:41)
    a na moim dziecku z 25.04 to mozna ekspeprymentwać, tak?
  • ~maks
    (2013-05-01 10:47)
    a RPO co na to?
  • ~rodzic
    (2013-05-02 12:21)
    Mój synek jest z 27 lipca i w życiu nie zgodzę się, żeby jako 6 latek poszedł do 1 klasy. Uważam, że to TOTALNA IGNORANCJA ZE STRONY RZĄDU i WYJĄTKOWO PERFIDNE wprowadzanie naszych dzieci wcześniej w TRYBY OBOWIĄZKÓW I PRACY ZAWODOWEJ. NIE, NIE i JESZCZE RAZ NIE!!!
    ZMNIEJSZCIE SOBIE PENSJE, PREMIE I DODATKI to wtedy pojawią się pieniądze w budżecie i ODPIER...CIE SIĘ OD NASZYCH DZIECI!!!
  • ~profesor
    (2013-05-05 07:55)
    Wszysko sie zgadza. Dzieci 6 letnie nie powinny zaczynać nauki w szkole, ale to kolejny rok, gdy burzy się organizację pracy szkoły. Sytuacja nie dotyczy dużych szkół, ale w małych wiejskich szkołach gdzie jest mało dzieci z rocznika dochodzi do sytuacji, że w klasie może być 5 uczniów. I co wtedy? Nauczyciel nie ma pracy, a dzieci dowożone sa do sąsiedniej szkoły. Czy to w porządku?
  • ~dziadek
    (2013-05-20 10:27)
    Towarzyszu I sekretarzu Tuseku,
    odwalcie się od moich wnuczek !!!
  • ~Mania
    (2013-06-21 08:32)
    "w przyszłym roku do szkoły obowiązkowo pójdą sześciolatki urodzone między styczniem a lipcem. Natomiast młodsze dzieci, czyli urodzone w drugiej połowie roku, będą miały ten obowiązek dopiero w roku 2015." Mnie uczono, że pierwsza połowa roku jest między styczniem a czerwcem,a tu nagle taka zmiana.