Dziennik Gazeta Prawana logo

Lekcje seksu dla czterolatka? Konferencja dwóch resortów

23 kwietnia 2013, 09:22
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
dzieci wiosna
dzieci wiosna/Shutterstock
Dzieci od najmłodszych lat powinny być poddane edukacji seksualnej. Zdaniem "Rzeczpospolitej" takie wnioski płyną z wczorajszej konferencji współorganizowanej przez resorty edukacji i zdrowia.

Wraz z dwoma ministerstwami konferencję organizowały agenda ONZ ds. Rozwoju oraz polskie biuro Światowej Organizacji Zdrowia. "Rzeczpospolita" pisze, że z zaprezentowanego opracowania WHO wynika, że , dlatego edukację na ten temat należy rozpocząć już przed czwartym rokiem życia.

Podobne zdanie wyraził prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Z przedstawionych przez niego badań wynika, że dzieci nie są aseksualne. - wywodził seksuolog. Wiceminister edukacji Joanna Beredzik powiedziała dziennikowi, że nie są to standardy, które będą wdrażane w szkołach. - podkreśliła.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj