Na co więc zwracać uwagę podczas zakupu tornistra? Solidny plecak musi przede wszystkim dbać o prawidłową postawę dziecka i zapewniać mu komfort użytkowania. Dlatego ważne jest, by posiadał lekki stelaż zapewniający odpowiednie ułożenie na plecach, światełka i paski odblaskowe, praktyczne i pojemne kieszonki, solidne zapięcia oraz zabezpieczenia przed odkształceniami i wilgocią. Te cenne rady przewijały się w wielu, dodanych przez użytkowników Cokupić.pl opiniach tornistrów, plecaków i toreb szkolnych.

Reklama

Plecakiem godnym polecenia, według użytkowników serwisu Cokupić.pl, jest Campus Kool 20. Jest to produkt, w którym aż 79% oceniających chwali sobie mocne zamki, a 75% zwraca uwagę na wytrzymałość. Wykonany jest z wodoodpornej i odpornej na uszkodzenia mechaniczne tkaniny Endura, która w połączeniu z ergonomicznym systemem nośnym zapewnia pełen komfort użytkowania.

„Bardzo pakowny plecak, mieści się w nim naprawdę dużo rzeczy, mimo że wygląda na niebyt duży. Ma fajny podział na kieszonki i bardzo szeroko się otwiera, dzięki czemu można łatwo zapakować wszystkie przegródki. Poza tym jest dobrze wyprofilowany, nie gniecie, ani nie uciska – nawet przy dłuższym noszeniu. Solidnie pozszywany.”

Campus Kool 20 Cena od 79 zł , na 99/100 punktów

Opiniujący zwracają uwagę na fakt, że jest to plecak nie tylko do szkoły. Z powodzeniem nadaje się na wypady rowerowe:

„Plecak służył mi przez cały okres liceum – 3 lata. Każdego dnia nosiłam w nim ciężkie książki i zeszyty, a mimo to nawet się nie przetarł. Teraz służy mi np. na wycieczki rowerowe, czy krótkie wypady do znajomych.”

„Wydaje się niewielki ale jest pakowny. Na krótką wycieczkę można zabrać wszystko, co jest potrzebne. Dla melomanów jest kieszeń na odtwarzacz CD z wyjściem do słuchawek, kieszeń na telefon komórkowy, dodatki odblaskowe, kieszenie boczne na butelkę, wygodne szelki z wypełnieniem. Plecak ten również można używać do szkoły.”.

Campus Vayan 35, nieco większy od plecaka Campus Kool 20, również cieszy się dużym powodzeniem. Aż 85% opiniujących przyznało mu najwyższą możliwą ocenę. Co ważne, użytkownicy zwracają uwagę na fakt, że jest to plecak na wiele sezonów. Wysoka jakość gwarantuje, że plecak będzie używany latami.

Campus Vayan 35 Cena od 95 zł , na 96/100 punktów„Świetny plecak, służy mi już od wielu lat. Bardzo dobrze wykonany, trwały, wodoodporny materiał, wygodny w użytkowaniu – dobrze wyprofilowany, sprawia, że prawie nie czuje się ciężaru na plecach. Posiada trzy podstawowe kieszonki i jeszcze trochę specjalistycznych zakamarków.”

„Mam go od kilku lat i jest to najlepszy plecak, z jakim się spotkałem. Jest bardzo uniwersalny, zabieram go codziennie do szkoły, od czasu do czasu na wycieczki i obozy oraz zimowiska. Solidne, wodoodporne materiały i zaskakująca pojemność – są jego głównymi atutami. Na co dzień spotyka się z różnymi, nawet ekstremalnymi, warunkami i jeszcze ani razu mnie nie zawiódł.”

93% posiadających ten plecak, zwraca uwagę na wytrzymałość, która jest wybierana jako jego główny atut.

„Plecak ten doskonale nadaje się na górskie wycieczki. Jest on stabilny, dobrze opiera się o kręgosłup, nie przeciąża go. Poza tym bardzo łatwo można go wyprać, kolory nie bledną, a materiał nie ściera się.”

Opiniujący w serwisie Cokupić.pl dobrze ocenili produkt Campus Chilpi 35 – aż 84% użytkowników zwróciło uwagę na jego wytrzymałość i silne zamki. Wybierając ten plecak, można być pewnym, że kręgosłup naszego dziecka nie ucierpi, ponieważ w przypadku 67% użytkowników chwaliło usztywniane plecy tego produktu, a dla 50% zadowolonych klientów cechą wartą podkreślenia jest dobre dno plecaka Campus Chilpi 35. Poniżej prezentujemy kilka opinii na ten temat, świadczących o jego przydatności dla młodych ludzi:

Reklama

„Świetny plecaczek, którego używam już przez całe liceum. Bardzo wytrzymały i pojemny. Niejednokrotnie używałem go również na wycieczkach. Bardzo praktyczne schowki. Kieszenie dobrze rozplanowane. Plecak ze względu na jakość/cenę godny polecenia!”

„Świetny plecak zarówno na spacer po górach, jak i do szkoły. Bardzo dobrze wyprofilowany tył i szelki plecaka. Plecak posiada kieszeń na odtwarzacz CD, do której można wsadzić także inne rzeczy. Trzy osobno odpinane przegrody, w tym jedna z uchwytami na telefon i długopisy. Serdecznie polecam ten plecaczek.”

„Plecak jest wygodny. Po rozsunięciu suwaków nie ma kłopotów z pakowaniem go. Materiały, z których go wykonano są bardzo dobrej jakości. Plecak łatwo się zakłada, a także zdejmuje. Dostępny jest w całkiem niskiej cenie. Polecam.”.

Campus Chilpi 35 Cena od 113 zł , na 95/100 punktówKolejnym plecakiem nadającym się dla dzieci, na który zwrócili uwagę użytkownicy serwisu Cokupić.pl, jest Hama Step by Step zestaw 5w1 Pink Pony. Jest on doceniony przez opiniujących przede wszystkim ze względu na atrakcyjny design (co okazało się ważne dla 86% osób mających do czynienia z tym produktem). Kolejnymi ważnymi atrybutami tego plecaka okazały się pojemność (wskazana przez 58% użytkowników) a także fakt, że produkt ten jest dla dziecka wygodny i lekki (tego zdania jest 43% opiniujących). Osoby, które miały do czynienia z plecakiem Hama Step by Step zestaw 5w1 Pink Pony wskazują również inne jego cechy w swoich opiniach:


”Tornister jest piękny – nie ulega wątpliwości – zachwyci się nim każda dziewczynka. Do tego ma świetnie wyprofilowany tył, dla mojej córki bardzo wygodny, miękkie szelki i zabezpieczone przed przecieraniem najbardziej narażone miejsca, czyli spód. Sztywna konstrukcja pozwala utrzymać podręczniki w jako takim stanie – co nie było możliwe w mniejszym, miękkim plecaczku. Waga plecaka nieco większa, ale za to kręgosłup dziecka bezpieczniejszy. Moja córka nosiła go cały rok szkolny, obie jesteśmy zadowolone. Polecamy.”

„Bardzo fajny zestaw szkolny dla dziewczynki. Najważniejszym elementem jest tu jednak tornister, ponieważ cztery pozostałe produkty są tu tylko dodatkami. Wszystko jednak się codziennie dziecku przydaje. Tornister jest pojemny i wygodny w noszeniu, worek na buty można łatwo wyprać, tak samo jest z piórnikiem. Polecam kupno tego zestawu dla każdej dziewczynki, która wybiera się do szkoły.”

„Uroczy zestaw do szkoły w kolorze pudrowego różu. Jednocześnie praktyczny i ładny, może uprzyjemnić lata szkolne niejednej dziewczynce. Plus za stópki, pokrowiec na deszcz i odblaski. Śmiało się nadaje na prezent, np. od chrzestnych z okazji rozpoczęcia nauki w szkole.”.

Hama Step by Step zestaw 5w1 Pink Pony Cena od 344 zł , na 93/100 punktów

Wielu opiniujących zwracało uwagę na praktyczne aspekty podczas nabywania plecaka. Profilowane szelki, usztywniane plecy, ergonomiczny kształt, pakowność są znacznie ważniejsze niż kryterium wyboru, jakim zdaje się być znana twarz idola czy bohaterowie popularnych kreskówek. Pamiętajmy, że sprostanie trendom i modom szkolnym będzie z pewnością głównym wyznacznikiem wyborów zakupowych ucznia, czym innym jednak powinni kierować się rodzice

.

Campus Kool 20 Cena od 79 zł , na 99/100 punktów

Campus Vayan 35 Cena od 95 zł , na 96/100 punktów

Campus Chilpi 35 Cena od 113 zł , na 95/100 punktów

Hama Step by Step zestaw 5w1 Pink Pony Cena od 344 zł , na 93/100 punktów

Campus Zoe 25 Cena od 67 zł , na 93/100 punktów

Blizzard PASSION Cena od 49 zł , na 92/100 punktów

AUTHOR Twister Cena od 129 zł , na 90/100 punktów

Case Logic Torba szkolna (SNM15) Cena od 169 zł , na 87/100 punktów

Campus Snap 30 Cena od 70 zł , na 86/100 punktów

JANSPORT Trinity III JTNY3296 Cena od 176 zł , na 86/100 punktów

Hama Step by Step zestaw 5w1 Red Spider Cena od 329 zł , na 83/100 punktów

Hama Step by Step zestaw 5w1 Motyl Cena od 241 zł , na 73/100 punktów