• ~Szeregowy nauczyciel
    (2016-10-08 19:47)
    Dokładnie przemyślana?!!! Przez kogo? Przez Zalewską? Trzymajcie mnie niedźwiedzie, bo ze śmiechu umrę! Jedno jest "oczywistą oczywistością" : proces zwany "myśleniem", jest tej osobniczce czymś nieznanym! Prezes postawił ją na tym stanowisku, gdyż potrafi - w odróżnieniu od innych jego "pomazańców" - w miarę dokładnie odczytać z kartki to, co on jej napisał! I jest to niestety, jej jedyna umiejętność!
  • ~wad
    (2016-10-09 12:51)
    Dobrze przemyślane 2 roczniki na stracenie!!! Czy pierwsze dwa roczniki reformy / obecna klasy V VI / to „dzieci gorszego boga” /ministra MEN/ ? Czy muszą być poświęcone tylko po to by na siłę przeprowadzić reformę? b. Czy przez dwa lata w klasie VII i VIII uczniowie zrealizują to co powinni przez 3? Przecież licealiści nie mogli i dlatego im się wydłuża do 4? Schizofrenia reformiana? c. Czy pani min. powie prosto w oczy rodzicom tych ww. 700 tys. dzieci, że zostały pozbawione KONSTYTUCYJNEGO prawa równego dostępu do nauki. Przerwano im ciąg edukacyjny i zmuszono do jakiegoś 2-letniego kuriozum tylko z powodu czyjegoś „widzimisie”? Dlaczego ich dzieci mają być gorzej wyedukowane?
  • ~WAD
    (2016-10-09 13:29)
    Nie sprawdzili się rządzący i posłowie to przez panią min. i pani podobnych upada szkolnictwo średnie i wyższe ale nie GIMNAZJA - Kłamstem prawdy pani nie zagłuszy. W latach 90-tych 20 % dzieci uczyło się w liceach a obecnie ponad dwa razy więcej 53 %. Matury nie zadawało do 10 % teraz 30%. LO zeszły na psy przyjmując wszystkich /oprócz tych "markowych"/ którzy się zgłosili a w konsekwencji uczelnie
  • ~c-historyk
    (2016-10-08 19:58)
    Wierzyć słowom ministrom PIS to tak jakby wierzyć w Baby Jagę.
  • ~Tyciutki Lucyfer
    (2016-10-08 19:35)
    Rejterada w sprawie zakazu aborcji pokazuje, że władza słabnie i popada w śmieszność. Kolejne tego przejawy to także z proponowana reforma systemu edukacji.
  • ~dociekliwy
    (2016-10-08 19:37)
    Ewolucyjnie by było, gdyby system wprowadzono od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a nie od szóstej. Jeżeli w trakcie gdy zmienia się zasady, to jest to rewolucja.
  • ~Slawek
    (2016-10-08 19:32)
    Powrót do 8 klasowej szkoły, sprawdzonego systemu uważam za dobry pomysł. Podoba mi siępomysł wprowadzenia szachów do szkoły podstawowej. Kiedyś były takie eksperymentalne klasy i wyniki były rewelacyjne. Żadne dziecko nie skończyło edukacji na szkole średniej. Środowisko liberalno-lewackie miało duzo czasu aby szkolnictwo wprowadzić na inne tory! Co zrobili? Praktycznie nic ciekawego!
  • ~ania
    (2016-10-08 19:38)
    W Polsce jest wolność. Każdy może stanąć i kłamać
  • ~złe miejsce
    (2016-10-08 19:39)
    Wojewoda nie ma nic do gadania w sprawie pisowskiej antyreformy edukacji. Decyduje, jak o wszystkim w PiSie, Jarosław Kaczyński. Skoro tak, to pikieta w Warszawie powinna odbyć się w miejscu, w którym dopiecze ona Kaczyńskiemu. Uważam, że jest kilka lepszych lokalizacji: 1. siedziba PiS przy Nowogrodzkiej, 2. dom Kaczyńskiego przy Mickiewicza 51/53, 3. przed Pałacem Prezydenckim, gdzie 10. wieczorem będzie finał miesięcznicy smoleńskiej. Pokażcie swoje wkurzenie, nauczyciele, i zróbcie to tak, żeby Wasze słowa dotarły do Jarosława Kaczyńskiego. Pikiety pod Urzędem Wojewódzkim Kaczyński może w ogóle nie zauważyć.
  • ~CIEMNOTA PLUS
    (2016-10-08 19:58)
    Skrócenie obowiązku szkolnego z 9 do 8 lat oznacza obniżenie średniego poziomu wykształcenia absolwentów. Tym idącym do liceum, technikum to nie robi różnicy, ale osoby kończące dziś edukację na gimnazjum będą po reformie gorzej wykształcone. Pisowski program antyreformy edukacyjnej powinien nazywać się CIEMNOTA PLUS