• ~Recyl
  (2012-02-25 09:31)
  "A jeśli gmina chce pozbyć się nauczyciela, musi mu wypłacić nawet dziewięciomiesięczną odprawę."
  "Pozbyć się" nauczyciela, innego pracownika, najlepiej bez prawa do odprawy, bo przecież należna odprawa jest czymś złym dla ludu pracującego. Odprawy najlepiej chorobliwie wysokie należą się tylko władzy, dziennikarzom. W tym czasie władza, tv publiczna funduje sobie ogromne premie i dla każdego zwalnianego ogromne pieniądze. To już nie przeszkadza. To ma być P Obywatelska? zdeptać i upokorzyć pracownika, nauczyciela, kibica, katolika, osoby modlące się. Prawa tylko gejom, aborcjonistkom i koleżkom z biznesu reszta to druga kategoria ludzi.
 • ~Kolos
  (2012-02-24 10:55)
  Ot i socjalizm, socjalizm i jeszcze raz socjalizm.
 • ~radykał
  (2012-02-24 09:42)
  Chyba nadszedł już czas wprowadzić w Polsce stan wyjątkowy np. na 2 lata i zacząć wszystkie" klocki" układać od nowa z konstytucją włacznie.Przecież anarchia i paradoksy na skalę rekordów światowych to aktualna "normalność" Polska.Paradoksalne przywileje,nauczycieli,niektórych służb mundurowych,ogromnej ilośći w budżetówce totalny bałagan w służbie zdrowia itd nie da się już rozwiązać w oparciu o istniejące prawa,gdyż anarchia na to nie zezwala.Tylko radykalne działanie wzorem Piłsudskiego może przywrócić normalność tego panstwa.To nic że będzie trzeba zawiesić swe członkowstwa w różnych światowych organizacjach,że okresowo więzienia trzeba będzie powiekszyć by ubezwłasnowolnić oszołomów i anarchistów którzy dzisiaj prowadzą kraj ku totalnej zagładzie.
 • ~wer
  (2012-02-24 09:48)
  Szkoły nauczają coraz gorzej i jest to wina i rządu i nauczycieli-jedni świadomie wycinają przedmioty ( historia , geografia itp ) a drudzy mają ciepłe posadki i w szkołach urządzają sobie kluby KOŁTUŃSTWA jednocześnie demoralizując młodzież i tak po kilku lekcjach szanowni nauczyciele zabierają manatki i uciekają z posadki do domku
 • ~XYZ
  (2012-02-24 09:51)
  Jeżeli bezrobocie dotyka nas wszystkich, to nauczyciele nie mogą być pod ochroną. Jeżeli liczba uczniów zmalała o 1mln, to powinna proporcjonalnie zmaleć liczba nauczycieli. Za parę lat dojdzie do tego, że w małych szkołach liczba uczniów będzie równa liczbie nauczycieli. Karta Nauczyciela jest reliktem z poprzedniej epoki i powinna być jak najszybciej znowelizowana.
 • ~asd
  (2012-02-24 10:00)
  A co z tymi nauczycielami co poszli na wczesne emerytury i dalej zajmują etaty może by tak ich pogonić
 • ~nie-mediota
  (2012-02-24 09:39)
  No to Platformersi znaleźli właśnie kolejny temat zastępczy- nauczyciel pasożyt. I tak właśnie dzięki mediotom, którzy bezkrytycznie "łykają" informacje pisane na zamówienie, Ryży wprowadzi nam ustawę emerytalną, i nawet nie zauważymy jak rozpier...li kraj. A medioci będą się pastwić nad nauczycielami. A wiecie dlaczego- bo nauczyciele to taka grupa dobrych durniów. Gdyby to gazety i rząd tak się wypowiadały np. o górni9kach to co zrobiliby górnicy> Ano wzięliby kilofy, solidne kamienie i rozpieprzyli gmachy rządu, szyby powybijali, awanturę na ulicach zrobili. A nauczyciele, co? A im nie wypada szyb wybijać, bo kształcą młodych. Ot i cała prawda.
 • ~Ostatni gasi światło
  (2012-02-24 10:05)
  To jest rząd, czy SYNDYK? POtrafią tylko jedno - LIKWIDOWAĆ. Do tego nie trzeba się znać na niczym.
 • ~belfer
  (2012-02-24 10:28)
  a ja byłam pewna, ze w karcie mowa o 6 miesięcznej odprawie, to skad 9? Nieprawda, ze samorząd martwi się o nauczyciela zlikwidowanej placówki - sam musi zadbać o nowe miejsce pracy. Może tak dziennikarze zaczną rzetelnie pisać artykuły SPRAWDZAJAC informacje. Sytuacja w kraju i tak jest już goraca, nie trzeba jej podgrzewać
 • ~Pocałujcie mnie w (_!_)
  (2012-02-24 11:19)
  Chciałbym wiedzieć, czy to prawda, że redaktor Radwan do niedawna był pracownikiem MEN? Nagle przeszedł z MEN do Dziennika, gdzie zajmuje się opluwaniem nauczycieli i lizaniem tyłków samorządom i ministerstwu.
  Co do zwolnień - w mojej szkole w związku z reformą wczoraj 5 osób dowiedziało się, że straci pracę. Nikt nie będzie im szukał nowej szkoły. Taki obowiązek jest tylko przy likwidacji. Troje z nich ma kilka lat do emerytury - z pewnością znajdą zatrudnienie.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.