>>> Matura bez bólu na Facebooku. Polub, a nic Cię nie ominie >>>

Reklama

Geografię zdecydowało się zdawać 83 tysiące maturzystów. Zobacz arkusze >>>

>>> Gdzie na studia po maturze z geografii? >>>

Drugim najczęściej wybieranym przedmiotem na maturze, należącym do grupy tzw. przedmiotów do wyboru, jest biologia. W tym roku chęć zdawania egzaminu z tego przedmiotu zadeklarowało 19 proc. ogółu abiturientów; egzamin przeprowadzony był w poniedziałek. Na trzecim miejscu jest wiedza o społeczeństwie. Egzamin z WOS przeprowadzony został w piątek; przystąpiło do niego około 16 proc. maturzystów.

Egzamin z przedmiotu do wyboru abiturient zdaje tylko na jednym wybranym przez siebie poziomie. Więcej niż połowa zdających egzamin z geografii - 49 tys. - chce zdawać go na poziomie podstawowym, a reszta - na rozszerzonym.

Po południu przeprowadzony będzie egzamin z filozofii, rozpocznie się on o godz. 14.00. Filozofia należy do przedmiotów rzadziej wybieranych przez maturzystów. Chęć zdawania egzaminu z filozofii zadeklarowało 592 maturzystów. Ponad połowa z nich - 342 - chce zdawać egzamin na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy z geografii i z filozofii na poziomie podstawowym potrwają po 120 minut. Na poziomie rozszerzonym egzamin z geografii potrwa 150 minut, a egzamin z filozofii - 180 minut.

Arkuszy z zadaniami szukaj w serwisie dziennik.pl.