>>> Matura bez bólu na Facebooku. Polub, a nic Cię nie ominie >>>

Chęć zdawania egzaminu z informatyki zadeklarowało 4,1 tys. maturzystów. Więcej niż połowa z nich - 2,4 tys. - zdawało egzamin na poziomie podstawowym, reszta - na poziomie rozszerzonym. Egzamin na poziomie podstawowym trwał 195 minut, a na poziomie rozszerzonym - 240 minut.

Reklama

>>> ZOBACZ ARKUSZE MATURY Z INFORMATYKI >>>

Egzamin z chemii rozpoczął się o godz. 14.00. Chęć zdawania egzaminu z tego przedmiotu zadeklarowało 45,9 tys. abiturientów. Większość z nich - 37 tys. - chciało go zdawać na poziomie rozszerzonym. Egzamin na poziomie podstawowym trwał 120 minut, na poziomie rozszerzonym - 150 minut.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze obowiązkowe egzaminy pisemne i ustne z języka narodowego.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 25 maja. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, abiturienci muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane są one w szkołach przez nauczycieli. Ta sesja egzaminacyjna zakończy się również 25 maja.