Maturę zdało 89 proc. absolwentów liceów i 76 proc. techników. OSTATECZNE WYNIKI

| Aktualizacja:

Maturę zdało 89 proc. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i 76 proc. absolwentów techników - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, uwzględniając wyniki maturzystów zdających egzaminy w sesji majowej, dodatkowej czerwcowej oraz poprawkowej w sierpniu.

wróć do artykułu
 • ~ABP
  (2017-07-05 10:30)
  Im gorsze wyniki tym lepiej. Matura ma być trudna, a nie do zdania dla każdego, nawet jeśli ma kłopoty z tabliczką mnożenia a do tego nawet 3 zdań bez błędu nie potrafi napisać.
 • ~bez emocji
  (2017-06-30 10:56)
  Różnica jest tak minimalna, że nie ma powodu w tytule pisać sensacyjnie: "poszło gorzej niż w ubiegłym roku"
 • ~prezes
  (2017-07-20 18:51)
  ucze maturzystow jezykow obcych ale widze co umieja z innych przedmiotow i ile potrzebuja korepetycji aby zdac mature.Zdawalem mature w PRL-nazsa wiedza w PRL byla jakas pelna,polski to byla naprawde duza porcja literatury i do tego krytyka literacka,inne przedmioty tez,slabo wPRL staly jezyki,dzis jest duzo lepiej-Internet,dobre materialy z UK,kontakty,wyjazdy-tego nie bylo w PRL.Ale ogolne podejscie uczniow bylo w PRL powazniejsze,dzis ma sie wrazenie,ze spora ilosc uczniow olewa nauke,nie czyta ksiazek,nie robi zadan,tak jakby chce sie przeslizgnac do matury i to sie udaje.Wiele szkol tez olewa nauke,znam je w Krakowie,dobrzy uczniowie,ktorzy chca zostac lekarzami czy inzynierami czeso musza zmienic szkole,bo ich szkola dopasowuje sie do najslabszych uczniow,ktorzy nie robia nic,a mature planuja zdac na poziomie podstawowym,a poten jechac do prostej pracy za granice.Jest ogromna przepasc miedzy bardzo slabymi i bardzo dobrymi-ja ucze obie grupy.Mam szczescie,bo akurat angielskiego chca sie uczyc wszyscy,nawet ci slabi.Planuja wyjazd po kase i wiedza,ze bez angielskiego nie poradza sobie w swiecie.Ucze tez niemieckiego-tu juz checi uczniow sa duzo mniejsze.RFN jakos przestal przyciagac mlodych,wola UK,Irlandie lub Skandynawie.RFN to domena starszych pracownikow,fachowcow i opiekunek do osob starszych.Niemcy tez nie maja ostatnio dobrego zdania o Polsce i to sie czuje,pisze z RFN.Ogolnie poziom wiedzy u mlodych ludzi jest slaby-czesto nie rozumieja polskich slow typu:alienacja,dywersyfikacja,rotacja,deflacja,dezintegracja,itd. I to przed matura!Na uczelniach Krakowa sporo osob radzi sobie slabo i odpada po roku.
 • ~RXN
  (2018-01-01 17:35)
  Powinni wycofac ten syf. Jak ktos chce isc na studia to niech zdaje wewnetrzne egzaminy.
 • ~troszkę prawdy o polskim szkolnictwie
  (2017-09-12 10:19)
  89% i 76% to i tak za dużo ... matura to powinno być sito, które przejdą tylko jednostki ponadprzeciętne, bo w innym przypadku na studia trafiają miernoty intelektualne, które z dyplomami magistra trafiają prosto do biedronki na kasę ... szkoda tylko czasu wykładowców, który mógłby zostać poświęcony na badania naukowe, albo na lepsze wykorzystanie możliwości lepszych studentów ... edukacja powszechna i masowa to edukacja byle jaka, która hoduje rzesze przeciętniaków ...

Może zainteresować Cię też: