MEN trwoni ponad 1,5 miliarda rocznie? Pieniądze na matury, których nie będzie

| Aktualizacja:

W szkołach dla dorosłych co roku naukę rozpoczyna 130 tys. osób, ale egzamin zdaje tylko kilka procent z nich. A MEN wydaje na placówki 1,6 mld zł rocznie.

wróć do artykułu
  • ~MEN powinien sfinansować
    (2015-01-29 12:46)
    MEN powinien sfinansować nowy podręcznik pt. "A-MEN, czyli wszystko co chcielibyście dowiedzieć się o Polsce, ale wstydzicie się zapytać.
  • ~z Gdańska
    (2015-01-29 12:28)
    Zamiast matury zapisz się do PO. POmoże Ci to w. karierze.
  • ~czuczo morales
    (2015-01-29 12:12)
    nic nie twoni wszystko wpadnie wlapy skundlonych kanalii
  • ~emeryt 5
    (2015-01-29 11:21)
    Jakby tak obliczyć pieniądze trwonione i wydawane bezsensownie od wielu lat przez wszystkie ministerstwa i urzędy, to nie mielibyśmy żadnego długu i deficytu budżetowego, a nasze emerytury byłyby o kilkaset złotych wyższe.
  • ~bonzo
    (2015-01-29 10:28)
    Ale w zaprzyjaźnionych telewizjach ''burzy'' z tego POwodu nie będzie ! Dlatego też durny polaczek jeden z drugim, nadal żył będzie w przekonaniu , że trzeba głosować na nieudaczników , łapówkarzy , oszustów i zdrajców z peło i peezel, żeby broń Boże nie powrócił reżim IV RP.
  • ~kibic
    (2015-01-29 09:42)
    Przecież te pieniądze uratowałyby naszą służbę zdrowia. Czy już sami debile rządzą na górze. Sama znałam takich starszych, którzy zapisywali się do takiej szkoły, żeby mieć papier, a miałam obawy ,że podstawówkę kończyli w szkołach specjalnych i nie mieli szans przyswoić wiadomości szkoły średniej
  • ~gość
    (2015-01-29 09:34)
    A ile trwoni Ministerstwo Gospodarki? A ile trwoni ZUS? Tam trzeba by zerknąć, bo tam są naprawdę duże pieniądze.

    Trzeba wreszcie zacząć patrzeć na ręce PSLowi. Bo może być ciekawie.
  • ~kkk
    (2015-01-29 09:34)
    1,6 mld rocznie? A na dodatkowe przedszkola nie ma pieniędzy i gminy zostały pozostawione z tym problemem, a dlaczego dorośli ludzie nie płacą wcale za naukę w szkole średniej, chociaż częściowo skoro za naukę wyższą się płaci?
  • ~mors
    (2015-01-29 09:26)
    A gdzie w Polsce jest jakiś porządek i ład?! Wszędzie dziadostwo, brak kontroli i jakiegokolwiek pomyślunku.
  • ~Zastanawiam się
    (2015-01-29 09:13)
    Zastanawiam się po co WF w szkołach? Przecież Małysz był tylko jeden, a piłki i skakanki kosztują.
  • ~jan
    (2015-01-29 09:06)
    religia i kler to dopiero kasa .tego nikt nie liczy
  • ~ewa
    (2015-01-29 09:00)
    szkoły dla dorosłych prowadza najczęściej prywatni "biznesmeni",a w skali ogólnopolskiej jest to np. Cosinus i Plud Edukacja . Państwo daje dotacje na uczniów, których nie ma, ponieważ nie chodzą, zapisują się tylko dla zaświadczeń do różnych instytucji,ze są osobami uczącymi sie. Ministerstwo nie potrafi sobie z tym poradzić od lat. Albo nie chce. W tych szkołach pracują wieloletni, emerytowani oświaty na wysokich szczeblach. Tam powinien wejść NIK.
  • ~ewa
    (2015-01-29 08:57)
    W ten sposób produkuje się,, elity" tzw. wykształconych, którym wmawia się, że należą do kasty wybrańców, wyborców PO
  • ~taknie
    (2015-01-29 08:53)
    A co można mówić o wydatkach na naukę religii w szkołach? Ta nauka jest zupelnie nie przydatna nikomu. A wydajemy w imię ...konkordatu z watykanem. Niech pismaki będą ...obiektywni i piszą rzeczywistość...
  • ~Sorry bardzo....
    (2015-01-29 08:06)
    Z tego co się orientuję, to matura jest niezbędna do ubiegania się o indeks wyższej uczelni. Natomiast nie każdy chce być studentem. Niektórym wystarczy świadectwo szkoły średniej bez matury. Jak człowiek ma 40 lub 50 lat , trójkę dzieci i 2000 zł dochodu, to inaczej patrzy na życie, niż 18 latek z dobrze sytuowanej rodziny. Natomiast wcale to nie znaczy ,że nie potrzebuje średniego wykształcenia i dostępu do edukacji.

Może zainteresować Cię też: