>>> Matura bez bólu - jesteśmy na Facebooku. Polub, a nic Cię nie ominie! >>>

Reklama

Zaledwie 86 procent zadających w ubiegłym roku matematykę na obowiązkowym poziomie podstawowym uporało się z egzaminem. To najsłabszy wynik spośród wszystkich przedmiotów. Nie najlepiej wypada także średnia gromadzonych przez abiturientów punktów - jedynie 48 proc. przy 30 proc. gwarantujących zaliczenie.

Co więcej, w liceach uzupełniających i technikach uzupełniających średni wynik egzaminu z matematyki wyniósł mniej niż 30 procent!

Po dokładnym przyjrzeniu się wynikom matury okazało się, że najwięcej problemów sprawiły zdającym dwa zadania - w jednym dowodzili prawdziwości równości, a w drugim przeprowadzali dowód geometryczny.

O tym, że wcale nie było łatwo, mówili po egzaminie sami maturzyści. Wielu z nich było zaskoczonych wysokim poziomem trudności.

>>> W 2011 roku co czwarty maturzysta oblał egzamin

Jak będzie w tym roku? O tym przekonamy się 8 maja, na ten dzień bowiem zapanowano egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich zdających. By jednak nie było źle albo nie najlepiej, Dziennik.pl wraz z portalem MatmaNa6.pl przygotował maturalną matematyczną powtórkę.

Od 23 stycznia, w każdy poniedziałek będziemy oddawać do Waszej dyspozycji zestawy zadań z poszczególnych działów. W czwartki będziemy publikować rozwiązania do nich. I tak przez dziesięć kolejnych tygodni.

Powtórka maturalna została przygotowana we współpracy z redaktorami portalu matematycznego MatmaNa6.pl. Redaktorzy MatmaNa6.pl prowadzą kompleksowy, darmowy kurs maturalny z matematyki, z którego skorzystało już 7467 maturzystów.