• Matura 2014
  16
  Wiemy, jak będzie wyglądała przyszłoroczna matura z języka polskiego. Dziś pilotażowe arkusze ujawnił Instytut Badań Edukacyjnych. Rozwiązywało je blisko 4 tys. licealistów. W przyszłym roku maturzystów czeka wielka zmiana całego systemu.
 • Dziewczyna uczy się do egzaminu
  40
  14
  Maturę zdało jedynie 2/3 maturzystów a w kluczu przy egzaminie z matematyki jest błąd, którego nikt wcześniej nie zauważył - takie wieści krążą w internecie, przyprawiając o szybsze bicie serca tegorocznych maturzystów.
 • Matura 2014
  Ciąg dalszy maratonu egzaminacyjnego. Dziś maturzyści rozwiązywali zadania z matematyki na poziomie rozszerzonym. Mieli na to 180 minut. Licealiści z Nowego Sącza w rozmowie z Informacyjną Agencję Radiową oceniali niektóre zadania jako trudne. Poniżej przykładowe rozwiązania zadań z arkusza egzaminacyjnego.
 • Egzamin maturalny
  Na języku polskim na poziomie podstawowym pisali krótkie wypracowania na podstawie "Potopu" i "Wesela". Dziś, o godzinie 9, prawie 31 tysięcy maturzystów napisze egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.
 • Matura 2014
  1
  Pochwal się znajomemu z Anglii, że udało ci się sprzedać coś przez internet. Napisz do kolegi z kursu językowego, by na wasze spotkanie zabrał laptop. A do tego tekst o karierze "Dumy i uprzedzenia". Taka była matura 2014 z języka angielskiego. ZOBACZ ARKUSZE Z ZADANIAMI I TRANSKRYPCJĘ!
 • Matura 2014
  9
  Maturzyści rozwiązują dziś zadania z matematyki na poziomie podstawowym. Do tego egzaminu podchodzi 334 tysiące abiturientów. Poniżej przykładowe rozwiązania.
 • Egzamin maturalny
  4
  To największy koszmar maturzystów - obowiązkowy egzamin dojrzałości z matematyki. Arkusze poziomu podstawowego zdają wszyscy maturzyści. Do zaliczenia wystarczy tylko 30 proc. punktów.
 • Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego
  5
  "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego i "Potop" Henryka Sienkiewicza - na tych dwóch lekturach oparte były tematy wypracowań na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Sesję tegorocznego egzaminu dojrzałości rozpoczęło dziś prawie 334 tysięcy uczniów.
 • 3
  11
  "Potop" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, a może "Nie-Boska komedia" Zygmunta Krasińskiego - to lektury najczęściej wskazywane przez maturzystów jako egzaminacyjne pewniaki. Oto przegląd typowań.
 • 9
  18
  Na maturze 2014 z języka polskiego będzie Mickiewicz - do takiego wniosku można dojść, analizując tematy maturalne z poprzednich lat. Romantyzm, a w szczególności twórczość naszego narodowego wieszcza jest bez dwóch zdań faworyzowana przez CKE. A rok temu jej zabrakło. Mało prawdopodobne zaś, by pojawiło się któreś z dzieł Stefana Żeromskiego - jego powieści maturzyści analizowali dwa ostatnie lata z rzędu.
 • Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski
  33
  Episkopat chce, aby religia była jednym z przedmiotów dodatkowych, który uczniowie mogliby wybierać na maturze. Jednak minister edukacji przekonuje, że to niemożliwe.
 • Studenci
  7
  5
  13.08.2013, 09:10

  Na uczelniach hula wiatr

  Słaba matura zapewnia indeks na bezpłatnych studiach nawet w najlepszych polskich szkołach wyższych. Wszystko przez niż demograficzny.