Radio Białystok poinformowało, że prezydent Tadeusz Truskolaski ogłosił powstanie nowego żłobka przy ulicy Kawaleryjskiej. Będzie tam też schron. Specjalny obiekt powstać do końca 2026 roku, a jego szacowany koszt to około 15 mln zł.

W Białymstoku powstanie schron pod żłobkiem

Przez kilkadziesiąt lat sprawy te były zaniedbywane, bo czuliśmy się bezpieczni, ale sytuacja zza wschodnią granicą zmieniła te nastroje, dlatego chcemy by pod każdą miejską inwestycją strategiczną powstawały od razu miejsca schronienia na wypadek kryzysów - powiedział Tadeusz Truskolaski dla lokalnej rozgłośni.

Reklama

Jesienią ma być ogłoszony przetarg na budowę tego obiektu. Wciąż trwają prace projektowe.

Schrony także w województwie opolskim? Jest zapowiedź polityków

W środę na konferencji prasowej w województwie opolskim kandydaci do samorządu z KWW Trzecia Droga wskazali, że konieczne jest uwzględnienie budowy schronów dla mieszkańców gminy podczas inwestycji realizowanych przez samorząd.

Czas najwyższy, aby samorządy, które są inwestorami lub partycypują w tego typu inwestycjach, już na etapie projektu uwzględniały potrzebę przygotowania miejsc schronienia dla swoich mieszkańców. Mamy wiele przykładów z innych państw Unii Europejskiej, gdzie w różnego rodzaju budowlach użytku publicznego uwzględniono nie tylko grubsze stropy, ale i przygotowano odpowiednie rozwiązania obejmujące urządzenia do filtrowania powietrza czy bezpieczne drogi ewakuacji - powiedział kandydujący do sejmiku województwa opolskiego Marcina Oszańcy, cytowany przez Polską Agencję Prasową.