Episkopat o projekcie dot. religii w szkołach: Nieuprawniona próba ingerowania w ład wychowawczy w rodzinie

Lekcja religii w szkole publicznej jest wyrazem stosowania zasady pomocniczości, jednej z istotnych zasad, na których opiera się ład społeczny państwa demokratycznego – podkreślił w wydanym oświadczeniu przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP bp Marek Mendyk.

wróć do artykułu
  • ~onan
    (2019-01-12 09:32)
    Kler się miota ze złości bo widzą że owieczek a raczej b a r a n ó w , do strzyżenia ubywa! Już niedługo nie będzie miał kto dawać na wystawne życie klechów! buhaha...
  • ~ewangelista
    (2019-01-12 09:36)
    Panie PiSkupie to może pan wytłumaczy czemu Jezus nauczał i nie brał za to pieniędzy a wy tak wyciągacie chciwe łapska po kasę i zamiast na Boga powołujecie się na konstytucje?
  • ~ytrew
    (2019-01-12 08:28)
    "ład w rodzinie" - gońcie się.
  • ~wyznawca Mahometa
    (2019-01-12 10:30)
    Zapraszamy zatem muzułmańskich imamów do szkół i tworzenia w szkołach klas religijnych! Konstytucja Polski na to pozwala!
  • ~Popieram
    (2019-01-12 08:55)
    Dodam jeszcze niech kler płaci swoim katechetom
  • ~avanti
    (2019-01-12 08:59)
    Katole pląsający ze spaślakiem w Toruniu co najwyżej mogą doprowadzić do tego, że skoro przecież religia ma być w szkole, a nie w kościele, to msze też powinny być np. w zakładach pracy na dzień dobry, a nie w kościele. Obym tego nie napisał w złą godzinę !
  • ~Ja nie wspomagam zboczencow
    (2019-01-12 09:39)
    Proste rozwiązanie. ...Podatek kościelny.....
  • ~zyzio
    (2019-01-12 08:57)
    ale się chłopcom z ePISkopatu zagotowało, ta ich nadzwyczajna aktywność pokazuje słuszność podjetej akcji. ciekaw, że panowie nagle epatują społeczeństwo zapisami konstytucji, a jak państwo jest niszczone i konstytucja jest bezczelnie i brutalnie łamana to milczą, bo przecież kk nie zajmuje się polityką. OBŁUDNICY
  • ~Sic
    (2019-01-12 08:49)
    Religia niech będzie, ale nie na takich samych prawach jak inne przedmioty, tj bez oceny na świadectwie oraz podporządkowaniu katechetów tak samo jak nauczycieli innych przedmiotów! A tak na serio, to przecież religia nie jest gałęziąnauki!
  • ~Lad w rodzinie
    (2019-01-12 09:45)
    Pierwszy list do Tymoteusza rozdzial 3 wiersz 2 - 5.Biskup wiec powinien byc nienaganny, maz jednej zony,trzezwy,rozsadny,przyzwoity ,goscinny,sposobny do nauczania,nie przebierajacy miary w piciu wina,nie sklonny do bicia,ale opanowany,nieklotliwy,niechciwy na grosz,dobrze rzadzacy wlasnym domem,trzymajacy dzieci w uleglosci,z cala godnoscia.Jesli ktos bowiem nie umie stanac na czele wlasnego domu,jakzez bedzie sie troszczyl o Kosciol Bozy.
  • ~Bingo
    (2019-01-12 10:31)
    wyprowadzić religie ze szkoły do sal przykościelnych
  • ~zin
    (2019-01-12 09:44)
    ksiadz w szkole o swieta krowa dyrekor boi sie zwrocic mu uwage tak nie moze byc Klechy wrescie niech zrozumia ze ludzie bezwyznaniowi nie chca finansowa KK
  • ~sd2017
    (2019-01-12 10:29)
    Akurat kościół w żadnej sprawie nie powinien powoływać się na demokrację i zasadę tolerancji.
  • ~jarek
    (2019-01-12 10:30)
    To WY, czarna bando, najbardziej pchacie się w życie prywatne rodzin! Takiej INGERENCJI nawet ubecja nie robi!!!
  • ~Ed
    (2019-01-12 10:20)
    Księża się boją bo im kasa ucieka. Nie o wiarę chodzi, bo zgodnie z nią powinni żyć w ubóstwie. A jak żyją, w bogactwie.
  • ~ziutek
    (2019-01-12 11:17)
    Dodam jeszcze, ze ewangielik nie potrzebuje "posrednika" miedzy nim a Bogiem. Nie musi sie spowiadac. Zyje tak, zeby Bogu sie podobalo. Ale ewangielikow macie w glebokim...... A ja mam gdzies te miesieczne spowiedzi .... Stare baby, ktore wymyslaja grzechy. Zaklamanie i obciach. Smieszy mnie to po prostu.
  • ~ziutek
    (2019-01-12 11:12)
    Czytam tylko : religia, kosciol.... JAKA religia, JAKI kosciol??? Nie ma innych wyznan w Polsce? W szkolach powinno byc RELIGIOZNAWSTWO i laiccy nauczyciele!!! Wydaje Wam sie, ze kat oli..cyzm to ta jedyna, najwazniejsza, prawdziwa? Tysiacom, milionom Polakom na Zachodzie wydaje sie, ze sa pepkiem swiata i "narodem wyb..ranym"......Traktuja innowierzacych jak zaraze.
  • ~xsionc
    (2019-01-12 10:23)
    przykladna rodzina: wlasne dzieci do niego mowia "wujek", ale wszyscy inni "ojcze"
  • ~Slazak