Ks. prof. Tomasik: Lekcje religii w szkole na mocy konstytucji

| Aktualizacja:

Lekcja religii w polskiej szkole odbywa się na mocy przepisów konstytucji, konkordatu oraz ustawy o systemie oświaty. Nauczyciele religii są pracownikami szkoły, członkami rady pedagogicznej i podlegają takim samym rygorom, co inni nauczyciele - podkreśla koordynator Biura Programowania Katechezy przy Komisji Wychowania Katolickiego KEP ks. prof. Piotr Tomasik.

wróć do artykułu
  • ~ ~
    (2019-01-09 14:24)
    Religia w szkole to jakiś absurd! A jeszcze większym absurdem jest płacenie za to księdzu! Nikt nie powinien być ani oceniany z wiary, ani opłacany za jej szerzenie!
  • ~onan
    (2019-01-09 14:37)
    Skoro nauka wiary to taka ciężka praca (a nie powołanie) za którą księża pobierają pensje to też niech sobie duchowni z zarobionych pieniążków sami opłacają ZUS oraz większość podatków z których są zwolnieni a normalnie pracujący ludzie je płacą!
  • ~któś
    (2019-01-09 14:33)
    "Nauka" religii nie ma nic wspólnego z edukacją. A religia nie ma nic wspólnego z nauką. Tego typu działalność powinna być prowadzona poza szkołami i w zadnym wypadku nie powinna być finansowana z pieniędzy podatnika. Firmy religijne powinny finansować swojądziałalność marketingową z własnych pieniędzy. Lub z pieniędzy osób zainteresowanych tym, by ich dzieci były indoktrynowane.
  • ~zin
    (2019-01-09 14:28)
    ten czlowiek nie ma pojecia jak odbierany jest nauczyciel religi np,ksiadz To swieta krowa ktorej boi sie dyrektor zwrocic uwage podobnie jest z wizatorem w dodatku jak rzdzi PIS gdzie proboszcz rzadzi powiatem
  • ~mozliwe tylko u nas
    (2019-01-09 15:02)
    oszusci powoluja sie na konstytucje, jaja jak berety!
  • ~Derwisz
    (2019-01-09 14:45)
    Zatem czas najwyższy to zmienić ! I skończyć z konkordatem. Ksiądz świadczy usługi tak jak fryzjer czy szklarz. Niech panowie pobierają za swoje usługi pieniądze ,zainstalują kasy fiskalne i rozliczają się z podatku. Tylko w Polsce duchowny jest traktowany jak półbóg. Niektórym palma odbija i ofiarami są dzieci. Gdyby kler zabiegał o względy parafian aby się utrzymać inaczej by się zachowywał. Czas skończyć z utrzymywaniem ich z budżetu państwa. Albo finansować ich zachcianki niezwiązane z wiarą jak budowa geotermii w Toruniu.
  • ~fajfik
    (2019-01-09 15:06)
    Czego nie rozumiecie bezczelne klechy? NIE CHCEMY WAS W SZKOLE - nie dociera???
  • ~pozdrowienia z czech
    (2019-01-09 15:05)
    A u nas nie ma zarazy i szamba za to mamy szkoly i szpitale.
  • ~motek
    (2019-01-09 15:13)
    Polska padła w 966 roku na kolana i klęczy do dzisiaj!
  • ~Bingo
    (2019-01-09 15:59)
    wyzwolić Polskę spod buta kościoła.
  • ~#Daro
    (2019-01-09 16:35)
    A który to art konstytucji tak głosi?
  • ~panbuk
    (2019-01-09 15:14)
    Oni tak juz 2000 lat kradna, oszukuja, maltretuja i wszystko zgonie nie tylko z konstytucja ale tez z prawem bozym!
  • ~sd2017
    (2019-01-09 16:33)
    Dlaczego oni nagle zaczęli przywoływać Konstytucję ? A co oni robili kiedy ich ulubieńcy tę Konstytucję wdeptywali w ziemię ? Dlaczego żaden z nich nic nie powiedział, kiedy ten tłusty wieprz z Torunia powiedział, że go prawo polskie nie obowiązuje bo obowiązuje go inne prawo.
  • ~zabor bedzie trwal przez nastepne 1000lat
    (2019-01-09 15:18)
    zal mi was glupki, jestescie bezsilni.
  • ~oj
    (2019-01-09 15:17)
    Po filmie Sekielskiego będą uciekać z podkulonym ogonem.
  • ~Leszek z Poznania
    (2019-01-09 16:39)
    Konkordat trzeba wypowiedzieć. SUBITO
  • ~Biblia - jedynym zrodlem wiary,a nie religii.
    (2019-01-09 15:18)
    Dlaczego maja byc lekcje religii,a nie lekcje o prwadziwej historii Kosciola rzymskokatolickiego i wiedzy czysto biblijnej ?.Sliwo Boze zawarte w Biblii was boli,ono obnazacwasze klamstwa i oszustwa.Wystarczy przeczytac Ksiega Wyjscia rozdzial 20 wiersz 4 - 6 .Ksiega Powtorzonego Prawa rozdzial 5 wiersz 8 - 10 i rozdzial 4 wiersz 10 - 20.List do Rzymian rozdzial 1 wiersz 18 - 32.List do Galatow rozdzial 4 wiersz 4 -7.List do Rzymian rozdzial 3 wiersz 22 - 25. Ew.sw.Lukasza rodzial 1 wiersz 46 - 47.Tych przykladow jest duzo,one was pograzaja.
  • ~morfeusz
    (2019-01-09 16:53)
    To wygląda tak- jak mi zapłacisz to opowiem ci o Bogu.
  • ~Qwertyuiop
    (2019-01-09 15:09)
    Sio do krucht!!!
  • ~motek
    (2019-01-09 15:57)
    Za przedmiot etyki chętnie płacę, a jeżeli ktoś chce koniecznie wysyłać swoje dzieci na lekcje religii, to proszę do szkółki niedzielnej... za SWOJĄ forsę!

Może zainteresować Cię też: