Szkoła idealna? Oczekiwania rodziców są różne, ale reforma edukacji ich nie spełni

| Aktualizacja:

Idealna szkoła? Powinna wypuszczać dzieciaki, które nie tylko mają wiedzę, ale też umieją ją wykorzystać. Być jak Sherlock Holmes - śmieje się Grzegorz, ojciec dwójki dzieci.

wróć do artykułu
 • ~stary genderysta
  (2017-09-02 12:38)
  Reforma miała zmienić, by dzieci były płci nijakiej, a tu masz babo placek, będą normalne.
 • ~uczen
  (2017-09-02 11:50)
  aha, za PO było super:-) programy, dyscyplina, kochani nauczyciele, tanie podreczniki i spoko koko.
 • ~stary belfer
  (2017-09-02 13:24)
  zycie i ksztalcenie nowych pokolen to nie jest koncert zyczen, w szczegolnosci zyczen rodzicow, a ci moga przeciez poslac dzieci do szkol prywatnych. Nie ma zakuc,zdac, zapomniec -ale celem jest zaszczepienie przymusu do pracowania nad wlasnym rozwojem, nad wlasna kreatywnoscia a przez to droga do pewnosci siebie i zyciowej satysfakcji - podstawa tego jest wyprowadznie genderu z polskich szkol i przykady z krajow innych swiadcza o niezrozumieniu problemu -WB ksztalci swiatowpoglad angielski, Polska swiatopoglad polski.
 • ~subbas
  (2017-09-02 13:12)
  Póki co to kupiliśmy laptopa w media expert za 500 plus ;) Będzie przydatny do szkoły
 • ~mxm
  (2017-09-02 13:07)
  Proszę sobie przeczytać wykaz lektur obowiązkowych. Strach się bać. Same starocie, których żadne normalny dzieciak nie przeczyta. A na egzaminie po ósmej klasie ma być wiele pytań sprawdzających znajomość lektur.
 • ~Przychodzi baba do lekarza z majtkami na głowie
  (2017-09-02 12:31)
  Reforma Zalewskiej to szkoła Pionierów z lat 30-60 XX w. z jednego nieistniejącego już państwa.
 • ~Wierzbicka
  (2017-09-02 18:10)
  Pain Klinger zapytała rodziców? Ilu? Trójkę czy czwórkę special nie wylesekcjonowanych?
 • ~Kazio
  (2017-09-02 13:54)
  "Reforma" Zalewskiej to zwyczajny powrót do szkoły ośmioklasowej i wiecej katolickiej indoktrynacji. innych zmian nie widzę.
 • ~t
  (2017-09-02 18:37)
  Przez 8 lat rządów Platformy kazdy cos tam wiedział, że trza coś zmienić. Teraz po 2 latach rządów PIS jest zmiana, aliści nie ta co trza. Nie wystarczyło kilkadziesiąt tys. nauczycieli kwalifikowanych i naukowców. PiS zatrudnił dwoje oszustów - Elbanowskich. No i co ? Zmiana ale znów zła, nie ta co było trza.
 • ~Jak można się spodziewać
  (2017-09-03 00:41)
  - za lat -naście lub -dziesiąt w każdej szkole będzie tylko jedna koedukacyjna ubikacja, gdzie nikt już nie będzie oczywiście robił siku czy kupy - tylko wszyscy się będą nawzajem dokształcać seksualnie na kozetkach psychoterapeutycznych ze stali nierdzewnej podłączonych do smartfona - ale ZA TO (!!!) na liście lektur obowiązkowych dalej będą widniały takie nazwiska jak Iwaszkiewicz, Gombrowicz, Gretkowska, Stasiuk, Szymborska i Miłosz! - A nawet może jeszcze dojdzie Urban, Petru (wybór fraszek) oraz Sierakowski (wybór proroctw politycznych) i Magdalena Środa (cykl wykładów z zakresu etyki seksu toaletowego z darmowym dostępem do mydła toaletowego i papieru do d u p y).
 • ~Inspektor Higieny Umysłowej
  (2017-09-02 22:33)
  Drodzy Rodacy! Procesy wychowawcze w Polsce odbywają się od wieków na zasadzie automatyzmu pojeciowego, którego najśmieszniejszym w jezyku polskim przejawem jest z gruntu absurdalne sformulowanie: "wychowywać dzieci"! Jeśli ktoś chce "wychowac dziecko" - to prosze bardzo - tylko niech się potem nie dziwi, że jego "dorosły" potomek zachowuje się i postępuje jak dziecko i "myśli" jak dziecko, nawet w wieku lat 30 albo 50! ------------------------------------- Powodzenia w dalszym "wychowywaniu dzieci"! I przypomnę wam jeszcze, że w samym sformułowaniu "wychowywać dzieci" zawarty jest absurd, na który bez chwili zastanowienia zgodziliście się, kiedy pierwszy raz do Was ono dotarło - a raczej chyba właśnie nie dotarło - bo nie obudziło ono Waszej czujności, nie wzbudziło odruchowego sprzeciwu i nie poddaliście go natychmiastowej analizie logicznej i nie zauważyliście w nim tego ponurego znaczenia, że "wychowując dzieci" sprawiacie, że nigdy nie stają się one dorosłe i odpowiedzialne! I że sami jesteście produktami masowego "wychowywania dzieci!
 • ~Mam pytanie:
  (2017-09-02 23:55)
  Młody Polaku! - Czy przeczytałeś w ostatnim tygodniu kilka stron napisanych przez jakiegoś mądrego i odważnego człowieka? ------ Czy w ogóle kiedykolwiek zastanowiłeś się nad tym, kogo i dlaczego za mądrego i odważnego człowieka uważasz? - Bo chyba nie "mędrca Europy" Bolka czy Julię Piterę albo Ryszarda Petru i Roberta Biedronia! - Ale chyba jakieś nazwiska przychodzą Ci czasem do głowy? - Bo - jeśli nie przychodzą - to jesteś nieodwołalnie stracony dla świata i - co ważniejsze - dla samego siebie! PS.: A poza tym uważam, że te wszystkie Facebooki, Twittery i inne takie bajery dla frajerów powinny wreszcie zostać zlikwidowane - bo niczego nie posuwają do przodu, a użytkowników cofają w rozwoju!
 • ~Norton
  (2017-09-02 17:33)
  Proszę o zamieszczenie mego komentarza bo jest w tzw. porządku.
 • ~ewa koby
  (2017-09-02 22:46)
  ewa koby dzieci trzeba tylko nauczac googla i facebooka wikipedie sami zapamieta reszta to synapsy wyszukiwania w you tube
 • ~GIZD
  (2017-09-03 00:32)
  CO TO ZA JAKIŚ TAJEMNICZY GRZEGORZ
 • ~Margot
  (2018-05-22 17:22)
  Czyli dobra (czyt.: zintegrowana) edukacja w Polsce kończy się na klasie trzeciej. W klasach 0-III wszystko jest ze sobą powiązane.