Dłuższa droga do dyplomu. Resort Gowina chce wydłużyć studia zaoczne

| Aktualizacja:

Studia wieczorowe czy zaoczne będą trwały nawet siedem lat. Ma to podnieść ich jakość.

wróć do artykułu
  • ~DsZ
    (2017-08-25 08:52)
    I ci ludzie chcą zmieniac system edukacji? :( Porblem: marny poziom kształcenia niedostosowany do realiów rynku (najcześciej spowodowany słabą kadrą, która nie mając na siebie pomysłu wybrała studia doktoranckie i tak juz z przywyczajenia wybrała tę ścieżkę kariery, często pokazując swoje niezadowolenie ze słabych zarobków kolejnym studentom. Rozwiązanie? wydłużmy okres takiego kształcenia... A co ja widzę Panie Gowin? a no to, że jak nie wiadomo o co chodzi to wszystko staje się jasne...2 semestry piechotą nie chodzą, hajsy sie bedą zgadzać, a taki student nie bedzie lepiej wykształcony, tylko jeszcze bardziej sfrustrowany tym że na rynku pracy jest w plecy o cały rok... Brawo Wy!
  • ~Legionista
    (2017-08-25 09:22)
    Gowin jak Pazdan !!!! Gdzie jest sędzi który go na pysk WYRZUCI !!!!!
  • ~Don Wasyl
    (2017-08-25 09:45)
    Poziom nauki pewnie się nie podniesie ale zawsze ale płacić będzie student, przez dwa lata dłużej.
  • ~Muzyk
    (2017-08-25 10:17)
    Pytano profesora zw. z Konserwatorium: Jaka jest różnica między wróblem i kanarkiem. Odpowiedział: W zasadzie niema. I jeden i drugi śpiewa ale kanarek skończył pełne dzienne studia w Konserwatorium a wróbel studia zaoczne lub wieczorowe.
  • ~STEFF
    (2017-08-25 11:21)
    Nie chodzi o wykształcenie ale o kasę , wystarczy zobaczyć wykształcenie ministrów i czym się zajmują ? Przykład np. pan Jaki minister sprawiedliwości ? co on wie o sprawiedliwości ? chyba że z prasy, pan Gowin też był ministrem sprawiedliwości , ŻENADA
  • ~AS
    (2017-08-25 21:34)
    Mało kto będzie studiował siedem lat, żeby dostać dyplom studiów zaocznych. Zdecydowana większość zakończy je na licencjacie. Na wielu kierunkach nie uda się skompletować roczników studiów magisterskich.
  • ~socjalizm made in Poland
    (2017-08-27 18:49)
    ministrowie szukają pieniędzy na gwałt gdzie się tylko da ... 500+ i inne socjalistyczne programy PiS kosztują ...
  • ~wjw
    (2017-08-27 23:47)
    Prawdziwie gowiniane ministerstwo...
  • ~inżynier_77
    (2017-08-27 23:51)
    ha ha ha ha ha ha _ Polskie szkolnictwo wyższe to zakała świata i Europy. Pomysł z wydłużeniem to pomysł jak zapewnić dutki kolesiom tzw "naukowcom" przez dłuższy czas. W normalnym świecie studia wyższe trwają krótko i potem dochodzi się do mistrzostwa poprzez pracę zawodową i doświadczenie. Ten system ma być dla kolesi, którzy będą doić kasę z naiwniaków. Wszystkie rankingi pokazują, że polskie uczelnie należą do najsłabszych na świecie. A ci nasi tzw "naukowcy" twierdzą, że to wina metodologii rankingów, a nie ich totalnej miernoty. Hough
  • ~gda
    (2017-08-28 09:38)
    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Studentów płacących mało, oj bardzo mało, to ja się dorwie frajera to niech płaci. Dlaczego nikt nie mówi o programach studiów wyjętych żywcem ze średniowiecza ? Kompletnie niedostosowanych do życia ale dających zarobić "profesorkom" ? W Polsce w żadnej szkole nikt dzisiaj nie bierze odpowiedzialności za absolwenta i jego zawodowe losy - nikogo to nie interesuje . Np. studiować 7 lat politologię no cóż trzeba upaść na głowę.
  • ~doc dr hab piąta woda po kisielu
    (2017-08-30 03:58)
    Powinni jeszcze założyć wieczorową działalność gospodarczą żeby wasze ministerstwo można było oglądać w dziennych mundurach zakładu karnego .....
  • ~Surfer
    (2017-08-30 06:22)
    Rewolucja na miarę XVII w. Co cienko widzę te reformę.
  • ~maly
    (2017-08-30 17:38)
    Gowin.do.zerowki.

Może zainteresować Cię też: