MEN odpowiada nauczycielskim związkowcom: Reforma jest bardzo dokładnie przemyślana

| Aktualizacja:

Liczymy, że ZNP podejmie dialog, ale inny niż kolejny protest. Wierzymy, że przedstawiciele ZNP zechcą wspólnie z nami wypracować rozwiązania korzystne dla nauczycieli - oświadczyła rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

wróć do artykułu
  • ~Slawek
    (2016-10-08 19:32)
    Powrót do 8 klasowej szkoły, sprawdzonego systemu uważam za dobry pomysł. Podoba mi siępomysł wprowadzenia szachów do szkoły podstawowej. Kiedyś były takie eksperymentalne klasy i wyniki były rewelacyjne. Żadne dziecko nie skończyło edukacji na szkole średniej. Środowisko liberalno-lewackie miało duzo czasu aby szkolnictwo wprowadzić na inne tory! Co zrobili? Praktycznie nic ciekawego!
  • ~Krystyna2016
    (2016-10-08 19:33)
    Nauczycielom się skończy zwalanie wszystkiego na krnąbrną młodzież z gimnazjów.Trzeba się bedzie brać do roboty,bo teraz poziom nauczania jest fatalny co wystawia świadectwo negatywne środowisku nauczycielskiemu.Mam nadzieję że minister Zalewska nie ugnie się,on wie co robi ,zna od podszewki problemy szkoły Polskiej.
  • ~Tyciutki Lucyfer
    (2016-10-08 19:35)
    Rejterada w sprawie zakazu aborcji pokazuje, że władza słabnie i popada w śmieszność. Kolejne tego przejawy to także z proponowana reforma systemu edukacji.
  • ~Karol
    (2016-10-08 19:36)
    Wcale nie dziwi, że teraz jest wzrost arty na ten temat. W poniedziałek srodowiska bliskie KOD, liberalno-lewackie będą miały manife na ten temat. Sytuacja w Polsce jest wyraźnie rozgrywana na różnych płaszczyznach. Czarny poniedziałek też był wielką manipulacją, w którym dali się nabrać młodzi ludzie.
  • ~dociekliwy
    (2016-10-08 19:37)
    Ewolucyjnie by było, gdyby system wprowadzono od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a nie od szóstej. Jeżeli w trakcie gdy zmienia się zasady, to jest to rewolucja.
  • ~ania
    (2016-10-08 19:38)
    W Polsce jest wolność. Każdy może stanąć i kłamać
  • ~złe miejsce
    (2016-10-08 19:39)
    Wojewoda nie ma nic do gadania w sprawie pisowskiej antyreformy edukacji. Decyduje, jak o wszystkim w PiSie, Jarosław Kaczyński. Skoro tak, to pikieta w Warszawie powinna odbyć się w miejscu, w którym dopiecze ona Kaczyńskiemu. Uważam, że jest kilka lepszych lokalizacji: 1. siedziba PiS przy Nowogrodzkiej, 2. dom Kaczyńskiego przy Mickiewicza 51/53, 3. przed Pałacem Prezydenckim, gdzie 10. wieczorem będzie finał miesięcznicy smoleńskiej. Pokażcie swoje wkurzenie, nauczyciele, i zróbcie to tak, żeby Wasze słowa dotarły do Jarosława Kaczyńskiego. Pikiety pod Urzędem Wojewódzkim Kaczyński może w ogóle nie zauważyć.
  • ~M.
    (2016-10-08 19:40)
    ***** prawda ! Poza wolą polityczną i obiecankami nie mają NIC !
  • ~Szeregowy nauczyciel
    (2016-10-08 19:47)
    Dokładnie przemyślana?!!! Przez kogo? Przez Zalewską? Trzymajcie mnie niedźwiedzie, bo ze śmiechu umrę! Jedno jest "oczywistą oczywistością" : proces zwany "myśleniem", jest tej osobniczce czymś nieznanym! Prezes postawił ją na tym stanowisku, gdyż potrafi - w odróżnieniu od innych jego "pomazańców" - w miarę dokładnie odczytać z kartki to, co on jej napisał! I jest to niestety, jej jedyna umiejętność!
  • ~c-historyk
    (2016-10-08 19:58)
    Wierzyć słowom ministrom PIS to tak jakby wierzyć w Baby Jagę.
  • ~CIEMNOTA PLUS
    (2016-10-08 19:58)
    Skrócenie obowiązku szkolnego z 9 do 8 lat oznacza obniżenie średniego poziomu wykształcenia absolwentów. Tym idącym do liceum, technikum to nie robi różnicy, ale osoby kończące dziś edukację na gimnazjum będą po reformie gorzej wykształcone. Pisowski program antyreformy edukacyjnej powinien nazywać się CIEMNOTA PLUS
  • ~mnie to nie rusza
    (2016-10-08 20:03)
    Cóż. Każdy ma prawo protestować, nawet pod wpływem obcej manipulacji i własnej głupoty. Niech nawet wejdą na latarnie i wrzeszczą jak małpy, bo mają prawo. Dopiero będzie cyrk!
  • ~mm
    (2016-10-08 20:06)
    Jak można opracować dobrą podstawę programową dla klasy VII, gdy nie wiadomo, czego dzieciaki będą się uczyć w klasach V i VI?
  • ~NATURA 2000
    (2016-10-08 20:18)
    I koniecznie połączyć INFORMATYKĘ z WYCHOWANIEM SEKSUALNYM. SEKSINFORMATYKA to przyszłosć narodów. Już dzisiaj pokolenie ABCD ma wiele opcji na tabletach, jak skutecznie się szkolić w obu materiach
  • ~bbc
    (2016-10-08 20:21)
    ten babun by chcial zeby nauczyciele odwalili za nia czarna robote przeciez ministerstwo nie ma zadnego programu
  • ~Mieczyslaw
    (2016-10-08 20:35)
    Jestem za gimnazjami. Edukacja w systemie 8+4 lu 8+5 s powoduje zbyt dlugi okres przebywania dzieci w jednej,potem drugiej szkole,tworzy sie rutyna,monotonnosc ,zbyt mala zmiennosc, ci sami nauczyciele,ci sami koledzy i ,kolezanki i takie same warunki, ten sam obiekt,jednakowe wyposazenie.Gimnazja powodowaly wiele zmian.Trzy szkoly w systemie dotychczasowym powodowaly wiecej,nowosci oraz wszystkiego co sie wiaze z edukacja/nauka i wychowanie/.Gimnazja tworzyly potrzebne zmiany.
  • ~H.D.
    (2016-10-08 21:26)
    Gimnazja oraz wprowadzenie w szkolnictwie ponadgimnazjalnym na masową skalę TESTÓW jako podstawowej formy egzaminacyjnej spowodowały bardzo duże obniżenie poziomu kształcenia.
  • ~markosek
    (2016-10-08 21:29)
    Szkoła jest dla dzieci a nie dla nierobów.
  • ~pani minister
    (2016-10-08 21:39)
    Bardzo dokładnie myślałam. Do dzisiaj mnie łydki bolą
  • ~abc
    (2016-10-08 21:53)
    Wagarujący nauczyciel nie ma etyki zawodowej i szkodliwie wpływa na młodzież, a uczniowie nie będą go szanować.

Może zainteresować Cię też: