Przedszkola bez zajęć, firmy bez zleceń

| Aktualizacja:

Rodzice zapłacą mniej, ale dzieci będą się mniej uczyć.

wróć do artykułu
  • ~nau
    (2013-08-22 22:39)
    Bardzo dobrze, w przedszkolu dzieci mają się bawić a nie uczyć. Jak rodzic chce by dziecko się uczyło, to po zajęciach przedszkolnych może zawieźć swoje dziecko do takiej firmy co świadczy takie usługi (jak nauka obcego języka, rytmika, taniec, hipoterapia i inne). Niech go męczy za własne pieniądze i na własną odpowiedzialność. A te firmy niech prowadzą działalność na swoich własnych obiektach i nie pałętają się po przedszkolach.
  • ~marysia84
    (2013-08-23 13:32)
    jakim prawem odbiera mi się mozliwść decydowania o zajeciach dodatkowych w przedszkolu. moje dziecko uwielbiało z chęcią w nich uczestniczyło i wiele sie nauczyło. ludzie nie mają czasu po pracy wozić dzieci na zajęcia dodatkowe , ja pracuje codziennie do 18 wiec kiedy mam to zrobić . o 20 mój synek jest zmeczony i zasypia . kolejna pomyłka ministerstwa , zajecia były jak ja byłam mała , wiec dlaczego teraz miało by ich nie być ? chce zapłacić na dobrze wykonaną usługe i nie mogę , to jest kapitalizm ???dziwne ???
  • ~jup
    (2013-08-24 12:59)
    Z przedszkoli zrobią przecchowalnie. Zajęcia dodatkowe powinny być prowadzone przez profesionalistów z tych dziedzin, a nie p. przedszkolanki. DAJCIE MOŻLIWOŚĆ EDUKACJI NASZYCH DZIECI
  • ~mikus
    (2013-08-24 20:48)
    to jest samodzielność w oświacie - za... jakich mało!
    Ja chcę sam decydować o moim dziecku!
    - obowiązek dla 5latków
    - 6 latki obowiązek do szkoły
    może już wystarczy!!
  • ~zenek
    (2013-08-28 14:22)
    trzeba odsunąć PO od władzy zobaczcie co wyprawiają,mam już tego dość !!! razem damy im radę protestujmy
  • ~Tom
    (2013-08-29 00:00)
    "nau", masz rację, takie dzieci jak twoje, czyli wypoczęte i nie zmęczone nauką będą później bardzo potrzebne do obsadzenia kas w biedronce i tesco.
  • ~Kaśka
    (2013-08-29 09:44)
    Niestety znów kolejna reforma, na której najbardziej stracą dzieci. Skoro profesjonaliści nie mogą prowadzić owych zajęć, tylko osoby niewykwalifikowane, to pytam po co? Może pójdźmy dalej, niech lekarze zakładają piekarnie, a piekarze niech leczą zęby...chory kraj , chora polityka. Jako rodzic, chcę dopłacać 30 zł miesięcznie( za 8 zajęć np rytmiki !!!) mojego dziecka w przedszkolu, ale prowadzonych przez profesjonalistę.Za te same zajęcia poza placówką zapłaciłabym 10 razy więcej.
  • ~mama przedszkolaka
    (2013-10-02 18:31)
    nau, ty chyba z nieba spadłeś. ty myślisz, że 3/4 latek o godzinie 18 cokolwiek jeszcze się nauczy? większość dzieci o tej porze zabiera się za kolację i do spania, bo o 7 trzeba wstać, a czasem i wcześniej, do przedszkola. i co to dziecko zyska, nie kojarząc ze zmęczenia nic? Przecież uwagi już nie skupi na te 30 minut zajęć. Plus przywóz, dowóz... to jest MAKABRA, jakiś WYBRYK władzy rządzącej! dlaczego moje dziecko nie może się uczyć? zabawa zabawą, ma to sens, jak przedszkolanka mówi BIEGLE dwoma językami. A jak często to się zdarza? Dlaczego nie można wykorzystać potencjału? PO przedobrzyło z ułatwianiem rodzicom dzieci.