Tysiące dyplomów z błędami. Dodatkowe egzaminy dla absolwentów?

| Aktualizacja:

Niektóre szkoły wyższe w Polsce wydają dyplomy niezgodnie z prawem. Może się to skończyć nawet wezwaniem absolwentów na dodatkowe egzaminy.

wróć do artykułu
  • ~Stanley
    (2011-07-26 09:27)
    Artykuł zawiera przekręcone i nieprawdziwe informacje. W standardach dla kierunku matematyka czytamy "wskazana jest znajomość języka angielskiego", nie jest to bezwzględny obowiązek, nie jest to przedmiot wymagany do uzyskania dyplomu! Jak można było w artykule napisać takie bzdury! Ponadto na studiach pierwszego stopnia na kierunku matematyka na UP jest specjalność dodatkowa "język angielski" (matematyka z językiem angielskim), zatem rola języka angielskiego jest na Uniwersytecie Pedagogicznym doceniona. Punkty ECTS przyznaje się prawidłowo, zgodnie z zasadami ich przyznawania.
  • ~pytanie
    (2011-07-13 11:25)
    Dlatego mamy takich "specjalistów". NIe dajemy sobie rady w negocjajcjach nie tylko z Europą. która wykorzystuje nieuctwo Polaków, ale też z Rosją, która robi polskich negocjatorów za idiotów.Przegrywamy wszystko co możliwe. Czy Tusk nie ma mądrzejszych ludzi w swoim zapleczu?
  • ~az
    (2011-07-13 11:20)
    Brakuje narzędzi, które pozwoliłyby karać za to uczelnie – mówi Tomasz Lewiński, dyrektor biura prawnego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.
    To chyba trzeba te przepisy stworzyć. Czy to takie trudne - napisać ustawę niwelującą bzdurę? Czym zajmują się posłowie? niszczeniem opozycji!?
  • ~2x2 = 3,999
    (2011-07-13 10:22)
    dyktat ciemniaczków "młodych" przed 40-tką, "wykształconych" jak wyżej widać, z "wielkich miast" do 50 tys. mieszkańców. oto debilny światły pełen dzienikarzyn i tępych japiszonów PO-land właśnie.
  • ~Wacuś Młody EuroMason
    (2011-07-13 10:10)
    Spsiajałe LEMINGI i NOŁLAJFY -- jaki POziom edukacji, każdy widzi na tym forum -- TYLKO dobra LOżA czyni MISTRZA !!
  • ~jar-gdacz
    (2011-07-13 09:47)
    a narzędzia żeby karać absolwentów są - z jakiego powodu absolwent ma ponosić konsekwencję dziurawego prawa i złej ale niekaralnej interpretacji przepisów przez uczelnię
  • ~drQ
    (2011-07-13 09:39)
    Powinni od razu wziąć pod lube te wiejskie uniwersytety kształcące ANALFABETÓW.
  • ~drQ
    (2011-07-13 09:36)
    Chyba tylko dyplomy z UJ-otu sa honorowane na całych świecie bez zabawy w nostryfikacje i inne tego tymu bzdety.
  • ~Henioo
    (2011-07-13 09:34)
    Ale osły też chcą być magistrami... przeciez mamy równouprawnienie ;)
  • ~Długoletni Pracownik Nauki
    (2011-07-13 09:13)
    Kierunek <schloryzacji>, realizowany przez MEN pod naciskiem UE, jest katastrofalny, powoduje - niestety - same skutki uboczne, a najważniejszym z nich jest stale obniżanie poziomu wiedzy naszych absolwentów. Bo skutkiem punktowania jest <uśredniczanie> wszystkiego co ze studiami jest związane. Powinniśmy przestać nazywać taki proces edukacji studiowaniem.
  • ~lecki
    (2011-07-13 09:10)
    Poziom studiów katastrofalnie się obniżył.To fakt. Szkoły "wyższe" co 20 km. Byle zarobić!
    Ale wpisywanie tu na forum bluzgów pod kierunkiem PO to podstawa do uznania ich autorów za dewiantów albo zwolenników Pisu!
  • ~Sanos
    (2011-07-13 08:50)
    Nie przesadzajmy, większość studiuje dla papierka, który będzie potem tylko wkładką do teczki pracowniczej.. a potem nawet nie (jak już świadectwa pracy będą >10 lat). Nawet mogą być wręczane bez oryginału (sama kserówka), raczej nikt nie zainteresuje się, czy dyplom jest ważny, czy wymaga uzupełnienia.
  • ~jancz
    (2011-07-13 08:48)
    No właśnie - ubrać ich wszystkich w kubraczek, czapeczkę z deklem na głowę, kazać się uśmiechnąć i utwierdzić w przekonaniu, że są lepsi, bo skończyli "wyższą szkołę", pardon: uczelnię, powiesić zdjęcie na ścianie. Dziadzia dumny, babunia także, rodzice trochę mniej, bo w budżecie ubyło 10 semestrów x 2000 zł = 20.000 zł = czteroletnie auto. Niezły interes - interes życia. Wiedza? Umiejętności? Niewielkie gdy się solidnie nie pracowało ani w średniej ani na studiach. No i złość, że nikt nie czeka ze stanowiskiem? Kto winien? No jasne, Rydzyk, Radio Maryja, PiS i Kaczyński z Macierewiczem, którzy, jak wszyscy wiemy już nam rządzą pełne 6 lat - tak przynajmniej wynika z durnowatych komentarzy na tym forum. Bo to, że merdia wciskają taki kit, to ich zawód i powołanie, "dla chleba, panie, dla chleba". Mogę tylko pogratulować samozadowolenia z umiejętności łączenia skutków z przyczynami. Głupców ci u nas dostatek. A może by tak stuknąć się w łepetynę i stwierdzić: zostałem, na własne życzenie, zbałwaniony. Z własnego umysłowego lenistwa.
  • ~Bingo
    (2011-07-13 08:40)
    TERROR WYKSZTALCIUCHOW ! TO TA POSTEPOWA CIEMNOTA GLOSUJE NA PO !
  • ~Kalina
    (2011-07-13 08:28)
    Pani Urszula Mirowska-Łoskot i DZIENNIK pisząc o naszych studentach wstawili amerykańskie zdjęcie - o czym tu mówić. Widocznie jest po dziennikarstwie z opisywanej przez siebie uczelni.
  • ~emeryt
    (2011-07-13 08:14)
    Na maturze z matematyki zadanie dotyczące oblicznie procentów?
    O czym my mówimy, o jakiej wiedzy czy umiejętnosciach? Hall wprowadzi nasze szkoły w epokę kamienia łupanego. Liczyć do 100 i sylabizować proste reklamy, a oglądać komiksy i bawić się grami komputerowymi.
  • ~Baster22
    (2011-07-13 07:51)
    Przecież PO pod przewodnictwem wielmożnego pana Tuska tworzy NOWĄ ELITĘ
    zdolną udźwignąć losy kraju a wszyscy tu się czepiają drobiazgów takich jak nieumiejętności językowe czy logiczne nie mówiąc o kwalifikacjach moralnych nowych clerków. Wszak tworzymy nową ELITĘ . Na miarę PO, nie więcej.
  • ~nikt
    (2011-07-13 07:27)
    no tak, czego się nie robi dla szmalu. Dyplomy, młode pokolenie, a kogo to interesuje, najważne jest czesne 3 tysiące za semestr płacone w terminie. Już niedługo powstanie Wyższa Szkoła zaganiania owieczek do...
  • ~jancz
    (2011-07-13 07:24)
    Nieźle zarabiam na takich leniwych frajerach, rzadziej frajerkach. Wszyscy chcieliby być od razu "inżynierami", magistrami itp. Ale czas na wkuwanie trudno im wygospodarować. Mają ważniejsze "obowiązki". Nie mam wątpliwości, że większość już teraz ma się za lepszych, wykształconych, nie to, co te mohery i głosuje na PO. Pamiętam jak te pryszcze latały cztery lata temu i krzyczały: zabierzmy babci dowód, PiS to żenada i obciach, precz z moherami. Ciekawe ilu tych pyszałkowatych durniów jest teraz na bezrobociu. Cuda, panie, cuda...miały być.
  • ~Sulima
    (2011-07-13 07:22)
    Chroń nas Boże przed wykształconymi elektoratem PO.