Ruszyła wielka akcja zwolnień. Wyleci co trzeci nauczyciel

| Aktualizacja:

Takich zwolnień w szkołach nie było od lat. W niektórych gminach pracę straci w tym roku co trzeci pedagog. Na cięcia etatów decydują się małe gminy i duże miasta. Zwalniani są zarówno młodzi nauczyciele na umowach terminowych, jak i ci z długoletnim stażem.

wróć do artykułu
  • ~mac
    (2011-07-05 08:17)
    Po co uczyć młodzież. Niemcy potrzebują roboli do najprostszych prac.
  • ~D.
    (2011-07-05 08:17)
    Trzeba jakoś zarobic na te niepotrzebne stadiony.
    A do jęczących, że nauczyciele nie pracują 40h tygodniowo - niepotrzebne mi te zasr. wakacje, chętnie wydłużę etat, oczekuję jedynie godnej pensji, np. takiej jaka pobiera mój kolega nauzcyciel za Odrą.
  • ~stary solidaruch
    (2011-07-05 08:29)
    Kiedy ja chodziłem do szkoły bywało nas w klasach po 40 uczniów (wyż roczników 50-55). Różnica pomiędzy tamtym okresem a dzisiaj polega na tymże tamci nauczyciele byłi nauczycielami z powołania a nie z przypadku. Nauczyciel potrafił poświęcić swój prywatny czas dla słabszych uczniów, organizowali lekcje wyrównawcze , miał świetne kontakty z rodzicami, był nauczycielem a niekiedy rodzicem. Nauczyciel w tamtym czasie był autorytetem zarówno dla ucznia jak i rodzica. Zawód nauczyciela był na piedestale wartości jakie obowiązywały w społeczeństwie. Myślę że byli to ludzie którzy mieli w sobie tzw. kindersztubę.Zdarzały się przypadki złych nauczycieli ale były nieliczne.
  • ~Prawda zakazana
    (2011-07-05 08:31)
    Nauczyciele przeanalizujcie polityke przez ponad 20lat a odpowiedz znajdziecie bo te niektóre wypowiedzi to śmeszne i troche myśleć.Odpowiedz masz w internecie. Szukaj a znajdziesz.
  • ~ojciec_ucznia
    (2011-07-05 08:31)
    Panie Broniarz - nauczyciele od dawna już mają gdzieś nauczanie. To wyrachowani biznesmeni. Biznes polega na tym, żeby niczego nie nauczyć, tylko takiego dzieciaka podrzucić koedze na korki. A kolega się rewanzuje. Ponieważ nauczyciel za nic nie odpowiada, to taka korupcja - bo to właściwy termin jest w szkolnictwie nagminna i bezkarna.
  • ~prawdziwy Wolak z Wolski
    (2011-07-05 08:34)
    Może skończą się żenujące wyniki matur . Bo przecież oprócz tumaństwa uczniów zasadniczą rolę w tych sukcesach pełnią ci niedouczeni i niechętni wszelkim zmianom nauczyciele . Najwyższy czas przewietrzyć to zasklepione w niewiedzy środowisko nieuczycieli.
  • ~R
    (2011-07-05 08:37)
    re ojciec ucznia
    To nie nauczyciele są winni lawinie korepetycji. To rodzice, ktorzy wierzą, ze mają w domu geniusza na którym szkoła się nie poznała. Pomimo braku predyspozycji do konkretnych przedmiotów na siłe dzieciak jest uszczęśliwiany dodatkowymi lekcjami. Kiedyś jako student dorabiałem korepetycjami z matematyki i wiem jak to wyglada.
  • ~Aleksander "Alik" Dziki (Izrael)
    (2011-07-05 08:38)
    A gdyby tak nauczyciele akademiccy uczyli w liceach i gimnazjach w ramach pensum dydaktycznego zamiast kretynek z tytułem nauczycielki mianowanej lub zgoła "profesora oświaty". Stopnie i tytuły naukowe w oświacie nie są kompatybilne. Adiunkt z doktoratem z biologii uczący w szkole niepublicznej tego przedmiotu zaczyna jako nauczyciel kontraktowy a kicia z zaocznym magistrem z Pułtuska jest nauczycielka dyplomowaną. I jeszcze jedno oświata niepubliczna miała swój kwadrans. Niestety chciwość zabiła ideę. Nie stworzono żądnej nowej jakości. Wyniki matur są bezlitosne.
  • ~libero
    (2011-07-05 08:40)
    na cale szczescie! zrobiono to przed wyborami. czekam tylko na koljene branze. zwolnic niepotrzebnych gornikow, niepotrzebnych lekarzy, niepotrzebne tkaczki, niepotrzebnych murarzy, ciesli i stolarzy, niepotrzebnych monterow i pracownikow fabryk, zolnierzy, niepotrzebnych stoczniowcow... o cholercia, sorrry, przeciez juz ich wszystkich zwolniono.

    no to kit, trzeba bedzie zwolnic rzad.
  • ~Lidka
    (2011-07-05 08:43)
    DO 007
    dzieciom nie dziecią (komu? czemu?) celownik się kłania, oj widać, że nie czytasz tego co piszesz, ale krytykować umiesz. Obecnie każdy absolwent szkoły średniej skończonej 10 lat temu może zdać maturę na bardzo dobrym poziomie, czasy się zmieniają ale to czego człowiek nauczy się w młodości pozostaje na całe życie.
  • ~czytelnik
    (2011-07-05 08:53)
    A zobaczcie ilu urzędników macie w urzędach - to oni powinni być zwalniani.
  • ~oko
    (2011-07-05 09:01)
    Najlepiej zacząć ogd głowy i wywalić na zbity pysk tego nierioba i nieudacznika co wstyd przynosi Polakom i uczniom -Hall, tylko w Tuskolandi osoba o tsakiej renomie mogła zostać ministrem ,to uwłaszcza uczciwym Polakom,kufel piwa w ręku i knajpa to wzór do naśladowania a pózniej sie dziwia słabym wynikom na maturze?
  • ~pajew
    (2011-07-05 09:01)
    Nauczyciele nie wiele sie zmienili. Zmienił sie system. Państwo i rodzice umniejszyli ich statut społeczny. Nauczyciele są petentami samorządów i rodziców i maja za zadanie im dogodzić. Nie wierzę, że za moich czasów nauczyciele byli lepsi, mieli po prostu dużo większy autorytet i instrumenty do tego, żeby zmusić niechętnych z natury uczniów do nauki. W stosunku do moich czasów wprowadzono więcej: o 4 godz. w tyg w-f, 2 godz. sztuki/zajęć artyst/muzyki/plastyki, 1 godz etki/religii/ Daje to 7 godzin w tyg. mniej na potrzebne przedmioty. Do tego doszło ADHD, dysleksja itp. itd. I mamy społeczeństwo niewykształcone, ale zdrowe fizycznie i psychicznie.
  • ~NorvidNH
    (2011-07-05 09:10)
    Niskie wynikli matur? Mniejsza liczba uczniów w klasach a nie zwolnienia.
    Bójcie sie PEŁO chamy do gry wracami. Dzieci z coraz większymi młotkami a wy wypas za naszą kasę. Dworskie żarcie i biby z okazji dani pupy w Unii?
  • ~Prawda zakazana
    (2011-07-05 09:10)
    Podpowiedz dla nauczycieli; Gdyby w POLITYCE przez 20lat byli właściwi ludzie na właściwym stanowisku takiej sytuacji by nie było. Zastanów sie kto przez 20lat rządzi?
  • ~Ewa
    (2011-07-05 09:14)
    a to taki wierny elektorat Tuska dobrze im tak
  • ~wynarodowienie polaków
    (2011-07-05 09:18)
    to wynarodowienie polaków... mniej nauczycieli i szkół to mniej dobrze wykształconych polaków... chodzi o to aby było jak najwięcej głąbów, których można wygodnie zrobić niewolnikami za pomocą ciągłego nadawania bredni przez odpowiednie kanały telewizyjne... głupiego polaczka zawsze można wtedy zatrudnić za miskę ryżu w przejętej firmie...
  • ~Aleksander (mąż)
    (2011-07-05 09:19)
    Min. Hall to kretynka . Jej pomysły są chore jak ona sama.
  • ~wyborca PO
    (2011-07-05 09:20)
    a PO co nam szkoły, PO co nauczyciele !
    na zmywak nie trzeba wielkich kwalifikacji !
    koszerne i inne wybrańce narodu z jedynie słusznej partii wyślą
    swoje POciechy do szkół prywatnych, a "POdłych warchołów"
    nie warto uczyć, jeszcze zechcą obalić władzę tuskową !
  • ~wole bajki anderssena
    (2011-07-05 09:21)
    zwolnić katechetów mitomanów niech ta bande prywatnie utrzymuja klechy i katole dość bajeczek o jesuskach anderssen jest kosmicznie lepszy