Ruszyła wielka akcja zwolnień. Wyleci co trzeci nauczyciel

| Aktualizacja:

Takich zwolnień w szkołach nie było od lat. W niektórych gminach pracę straci w tym roku co trzeci pedagog. Na cięcia etatów decydują się małe gminy i duże miasta. Zwalniani są zarówno młodzi nauczyciele na umowach terminowych, jak i ci z długoletnim stażem.

wróć do artykułu
  • ~człowiek małej wiary
    (2011-07-05 06:53)
    na początek oszczędności proponuję usunąć religię ze szkół To co zostało tylnymi drzwiami, bez zgody społeczeństwa przez kilku kościelnych fanatyków na siłę wprowadzone i na siłę dalej "nauczane"
  • ~fajnie?
    (2011-07-05 07:06)
    Zreformować system emerytalny. Starzy rodzice powinni być na utrzymaniu swoich dzieci. A kto nie ma dzieci - do domu starców.
  • ~nauczyciel
    (2011-07-05 07:08)
    I bardzo dobrze, wreszcie będzie presja na powstawanie normalnych, prywatnych szkół. Szkoły rządowe to oświeceniowy przeżytek.
  • ~007
    (2011-07-05 07:09)
    Aby tak dalej: przeszło 25% maturzystów nie zało egzminu dojrzałości. "Matoły" zapewnią swoim dziecią prywatne szkoły i uniwrsytety z póli rektorskiej, a wy wyborcy matołów wyjedziecie do niemca po.dcierać mu tyłek.
  • ~RIMET
    (2011-07-05 07:10)
    re...czlowiek malej wiary...I ZAMIAST RELIGII WPROWADZIC LEKCJE MARKSIZMU I LENINIZMU...TO CI SIE MARZY CZLOWIEKU MALEJ WIARY...CHYBA, ZE SIE MYLE I CHCESZ WPROWADZIC NAUCZANIE TORY W JARMULKACH...
  • ~Sulim
    (2011-07-05 07:11)
    Do człowieka małej wiary -- a widziałeś kiedyś samorządowca, który zwolnił katechetę a nie nauczyciela matematyki??
  • ~glauberytom666
    (2011-07-05 07:12)
    "Ratujmynauczycieli.pl"-trzylatki do szkół!!! :)
  • ~RIMET
    (2011-07-05 07:14)
    CO TRZECI NAUCZYCIEL JEST ZWOLENNIKIEM PISU...? BO TYLKO TACY WYLECA Z PRACY W NASZYM NIETOTALITARNYM KRAJU...ALE JUZ TYLKO 3 MIESIACE I HYZY RUJ DO PIERDLA ZE SWOJA MAFIA...
  • ~qwert
    (2011-07-05 07:16)
    szkoły prywatne ok jak rodzic zapłaciczesne to zateskni za państwowymi
  • ~manjaa
    (2011-07-05 07:28)
    A klasy beda liczyły po 40 uczniów. Ale za to tanio.
  • ~Adam
    (2011-07-05 07:30)
    W Polsce na jednego nauczyciela w szkole podstawowej przypada średnio 10,6 ucznia, a w gimnazjach 12,5, natomiast w krajach OECD (jest to międzynarodowa organizacja, do której należy ponad 30 najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów świata, w tym Polska) odpowiednio 16,4 i 13,7. Gdybyśmy mieli podobne wskaźniki, jakie ma OECD, w szkołach podstawowych powinno stracić zatrudnienie 42 tys. nauczycieli, a w szkołach średnich kolejnych 12 tys.
  • ~eryk
    (2011-07-05 07:32)
    Niech ktos zainteresuje sie przerostem biurokracji. Komus nie na reke madry narod. POobcinali historie, a teraz wywalaja nauczycieli.
  • ~~~
    (2011-07-05 07:32)
    W mojej szkole klasy liczą po 35 uczniów, wymówka ciągle ta sama - niż demograficzny. Co ma piernik do wiatraka?
  • ~jk
    (2011-07-05 07:37)
    Komentarz "fajnie" i"człowiek małej wiary" to dopiero idioci.
  • ~wbb
    (2011-07-05 07:50)
    Nareszcie!!!U mnie w firmie już w 1992roku przprowadzono redukcje,wieć kapitalizm mi nie nowy.ONI-nauczyciele nawet nie wiedzą jak on wygląda,teraz odczują go na własnej skórze.W każdej nromalnej firmie redukcje są na porządku dziennym i popwiem jak w Samych Swoich "Był czas przywyknąć".
  • ~bobo
    (2011-07-05 07:55)
    Wszystko przebiega zgodnie z założonym scenariuszem. Najpierw pseudo reforma, następnie medialna nagonka na nauczycieli(dziel i rządź), a teraz zwolnienia "leni i nierobów". Przypomina walkę z kułakami? Mnie tak.
  • ~Mirek
    (2011-07-05 07:59)
    Do Adama. To może podałbyś jeszcze inne wskaźniki w krajach OECD, np poziom nakładów na edukację, zarobki nauczycieli, standard warsztatu pracy.
  • ~Ouranos
    (2011-07-05 08:04)
    I bardzo dobrze. Większość nauczycieli głosowała na PO, wierząc w wyborcze obietnice Tuska. Teraz powinni ponieść konsekwencje swoich decyzji.
  • ~zelek_akuku
    (2011-07-05 08:05)
    czekamy teraz nas ciecia etatow w samorzadach
  • ~Miklus
    (2011-07-05 08:14)
    Reforma w szkolnictwie trwa już około 50 lat. Dlaczego więc jest z każdym rokiem gorzej? A to wyż, a to niż staje na przeszkodzie. Nigdy jednak reformatorom nie przyszło do tępych głów, aby zmniejszyć liczbę uczniów w klasie do maksimum 20. Wtedy w nauczaniu wielu nieszczęść dałoby się uniknąć.