MEN nie przygotowal reformy. Oto, jak ratują się rodzice

| Aktualizacja:

Społeczne i prywatne podstawówki przeżywają prawdziwe oblężenie – wynika z danych zebranych przez „DGP”. Rodzice sześciolatków, chcąc uchronić swoje pociechy przed przepełnionymi klasami i nieprzygotowanymi na przyjęcie najmłodszych szkołami publicznymi, wybierają te bardziej przyjazne i bezpieczniejsze, choć płatne.

wróć do artykułu
 • ~Genitaliusz
  (2011-04-22 07:15)
  NIe zagłosuję już na Tuska.
  Wam również polecam.
 • ~Hall zniszczy dobrą, publiczną oświatę!
  (2011-04-22 06:51)
  Pani Hall jest dla polskiej edukacji jak tsunami i trzęsienie ziemi dla Japonii.

  Pierwszym założeniem jest: ZNISZCZYĆ DOBRĄ SZKOŁĘ PUBLICZNĄ, bo jest darmowa, państwo ponosi koszty, więc doprowadzić ją do poziomu publicznej szkoły amerykańskiej. (widac na filmach jak tam jest).

  Założenie drugie: upowszechnić oświatę prywatną - niech ludzie płacą, a jak nie mają za co posłać dziecko do szkoły, niech idzie do nędznej publicznej. Głupim narodem łatwiej rządzić.

  Załozenie trzecie: Edukacja przestaje być narodowa, staje się samorządowa. W każdym województwie, każdy wójt, burmitrz będzie prowadził swoja polityke oświatową. Na ile go będzie stać. Kuratoria opiekujące się szkołami znikają.

  Ratujmy polską szkołę!
  II kadencja Tuska grozi całkowitym ogłupieniem narodu! Bo tylko takimi ludźmi można bez problemu rządzić!
 • ~Będą zbierane haki na każdego ucznia w bazie MEN
  (2011-04-22 07:03)
  Rząd przeforsował, że każdy uczeń będzie opisany w bazie danych MEN.

  Resort Edukacji ma dysponować gigantyczna bazą danych, w której znajdzie sie nazwisko każdego ucznia z takimi informacjami jak to, czy uczy sie języków obcych, czy ma kartę rowerową, ale także o poważniejszych chorobach. Jednym z elementów opisu ma być także charakterystyka psychologiczna.

  PiS,, PJN, SLD próbowały obalić ten projekt, ale niestety przegrali 5 głosami.
 • ~któś
  (2011-04-22 07:42)
  Bo prywatne jest ZAWSZE lepsze od państwowego.
  Od 20 lat głosuję na partię Korwina-Mikke, w tym roku także to zrobię.
  NIGDY nie czułem, że zmarnowałem głos.
  NAJWYŻSZY CZAS obudzic się z letargu, pogonic nierobów i poprzec UPR-WiP.
  Oni poglądów nie zmieniają, wciąż głoszą te same hasła wolności, własności i sprawiedliwości.
 • ~Andrzej o nazwisku Europosranca
  (2011-04-22 08:23)
  Ja również zagłosuję na Korwina-Mikke.
 • ~~matka
  (2011-04-22 10:06)
  Bardzo mi przykro - nie zgadzam się - w państwowej szkole 1-szo klasista uczy od 8-12 ( lub na 2 zmiany: 3 razy w tygodniu od 8-12 i 2 dni od 12 do 16), a potem świetlica - ja pracuję od 9 do 17. Proste pytanie ile czasu moje dziecko spędzi na świetlicy?
  I dlatego wybrałam prywatną szkołę, bo zajęcia są od 8:30 do 15 i gdzie są też różnorodne zajęcia dodatkowe, a świetlica to dodatek a nie konieczność spędzenia w niej całego dnia.
  .
 • ~elka
  (2011-05-13 09:43)
  Zastanawiam sie od dlłuższego czasu czy Pani Hall żyje w błogiej nieświadomości i całkowitym oderwaniu od realiów panujących w szkołach, czy jej celem jest całkowite rozwalenie szkolnictwa.
  Pani Hall to prawda są kraje gdzie obniżono wiek szkolny, ale warunki w tamtych szkołach sa nieporównywalne do naszych. System nauki jest inny, warunki w szkołach są nieporównywalnie lepsze! U nas jest przechowalnia, a edukacją pociech i tak zajmują się rodzice! Proszę nie wmawiać nam że w innych krajach jest podobnie bo to nieprawda!