Rewolucja! Studenci bez problemu znajdą pracę

| Aktualizacja:

W nowym roku akademickim uczelnie szykują dziesiątki nowych kierunków i specjalizacji: ekofizykę, energetykę jądrową, marketing interaktywny, a nawet obsługę terminali LNG. Szkoły wreszcie zaczęły reagować na potrzeby rynku.

wróć do artykułu
 • ~RS4
  (2011-04-18 14:26)
  :)
 • ~egzamin musi być, że hej.
  (2011-04-18 14:04)
  RS42011-04-18 13:42
  CIEKAWY JESTEM KTO ICH WYSZKOLI?
  POLSCY PSORZY...? BEZ DOSWIADCZENIA I WIEDZY:)
  TERAZ NA PREDKO, NA KOLANIE COS PRZETLUMACZA Z ANGIELSKIEGO I BEDA MADRZY ZE HOHOHO

  Ważne, że kasę wezmą i spałują na egzaminie, bo egzamin musi być, że hej.
 • ~RS4
  (2011-04-18 13:42)
  CIEKAWY JESTEM KTO ICH WYSZKOLI?
  POLSCY PSORZY...? BEZ DOSWIADCZENIA I WIEDZY:)
  TERAZ NA PREDKO, NA KOLANIE COS PRZETLUMACZA Z ANGIELSKIEGO I BEDA MADRZY ZE HOHOHO
 • ~Romek06
  (2011-04-18 10:37)
  A w zeszłym roku liczba studentów pedagogiki... wzrosła. Sporo zależy od uczelni i jej wsparcia - na WSP w Warszawie gdzie studiuję jest Biuro Karier, są zajęcia z trenerami, kursy aktywizacyjne, z których warto skorzystać. Coraz popularniejszy jest też e-learning. Nie pomoże ukończenie najbardziej prestiżowego kierunku, jeżeli nie ma się doświadczenia.
 • ~Notomacie
  (2011-04-18 09:00)
  Trzeba robić tak aby nie szkolić kadr w Polsce na zachód !!!

  Aby temu zapobiec trzeba zacżąć od początku. Gdzie jest początek ? Nie trzeb anowych kierunków aby na to wpaść. Zapytajcie polityków. Podatki, korupcja, mafie branżowe, zmowy cenowe, wszelkiej maści pośrednictwa, lichwy nepotyzm, socjalizm, szpiedzy, agenci, donosiciele... PRL-BIS
 • ~re ~czytelnik
  (2011-04-18 08:53)
  ~czytelnik2011-04-18 08:40
  Teraz lepiej nie iść w ogóle na studia, bo studia nie gwarantują pracy.

  Musisz pamiętać, iż temu państwu jest na rękę, aby społeczeństwo było niewykształcone i ciemne, bo wtedy łatwiej nim rządzić. Najlepiej rządzi się ciemnym i biernym niewolnikiem, bo taki spełnia wszelkie powinności bez słowa sprzeciwu.
 • ~czytelnik
  (2011-04-18 08:40)
  Teraz lepiej nie iść w ogóle na studia, bo studia nie gwarantują pracy.
 • ~re przestroga
  (2011-04-18 08:36)
  ~przestroga2011-04-18 07:50
  Tylko nie powtarzajcie tych samych błędów co inni.

  Nie rozmawiajcie z firmami ani w żadnym wypadku z największymi koncernami. Nie podpisujcie żadnych umów. Skończy się tym że załatwicie od nich pożyczki (stypendium do zwrotu) dla studentów.
  Jak taki skończy kierunek zostanie własnością koncernu bo nie będzie mógł spłacić pożyczki . Zostanie ich bateryjką jak w matrixie. Nie ma szans, żeby taki absolwent zrobił w swoim życiu zawodowym coś pozytecznego:-)

  To już się dzieje w USA.  Pracodawca w Polsce jest zainteresowanym wieloosobowym kastingiem
 • ~Zastanówcie się
  (2011-04-18 08:30)
  Pracodawca jest zawsze zainteresowany zwiększeniem swoich zysków i posiadaniem wysoko kwalifikowanej taniej siły roboczej. Dlatego nadpodaż ludzi o pewnych pożądanych dla niego kwalifikacjach jest dla niego korzystna, tym bardziej, iż ludzie ci nie znajdą gdzie indziej zatrudnienia ze swoimi kwalifikacjami, gdyż ich kwalifikacje będą za wąskie dla innej podobnej branży. Natomiast przyszli absolwenci powinni się z zastanowić zanim przekroczą progi takich uczelni, bo może się okazać, iż zmarnują czas, pieniądze i siły niepotrzebnie.
 • ~ccc
  (2011-04-18 08:25)
  cuda,cuda ogłaszają
  amen
  teraz będą kształcić fizyków jądrowych którzy reaktor widzieli tylko w internecie
  i fizyków od marketingu
  A gdzie kadra.To znaczy że ludzie od marketingu będą uczyć modelowania układów biologicznych czy technologii informatycznych.Przecież każdy student wie że polskie uczelnie uruchamiały tylko tanie kierunki i dobierały kadrę pod kątem powiązań rodzinnych i układów towarzyskich.Stąd też mamy milion bezrobotnych po marketingu i drugie tyle po politologii.Nauczyciele udawali że coś umieją i uczą a studenci że coś potrafią.Nepotyzm,niskie wymagania stawiane kadrze i studiującym spowodowały iż zadowoleni byli nauczyciele,którzy brali kasę za nic i studenci,dopóki nie weszli na rynek pracy.
  Do tego doszło totalne obniżenie rangi samych studiów.Dziś każda miernota może mięć dyplom wyższej uczelni np filii AGH w Psiej Wólce.A do tego dochodzi brak bazy dydaktycznej powiązanej z praktyczną nauką zawodu jak i brak stażu po studiach.Można by powiedzieć że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane,bo nepotyzm,układy i korupcja zrobią swoje.
 • ~Genitaliusz
  (2011-04-18 08:17)
  Kadry TVN i TVN24 powinny uczyć jak manipulować i prać mózg obywatelom razem z Tuskomatołem i Burem KOmoruskim namiestnikiem rosyjskim na Polske,
 • ~Kielczanin
  (2011-04-18 08:16)
  Jeżeli dzisiaj od zera startuje kierunek "energetyka atomowa" to dopiero za kilka lat wykształci się rozsądny program tego kierunku, za kilka nastepnych będą podręczniki nadające się do czegoś więcej niż do zawieszenia na gwoździu w akademiku w WC. Pierwsi w miarę poprawnie wykształceni absolwenci opuszczą uczelnie za 10 lat, ale żeby byc przydatnymi w pracy, muszą trafić do środowiska dobrych fachowców. Tam po kilku latach sami staną się fachowcami.
 • ~przestroga
  (2011-04-18 07:50)
  Tylko nie powtarzajcie tych samych błędów co inni.

  Nie rozmawiajcie z firmami ani w żadnym wypadku z największymi koncernami. Nie podpisujcie żadnych umów. Skończy się tym że załatwicie od nich pożyczki (stypendium do zwrotu) dla studentów.
  Jak taki skończy kierunek zostanie własnością koncernu bo nie będzie mógł spłacić pożyczki . Zostanie ich bateryjką jak w matrixie. Nie ma szans, żeby taki absolwent zrobił w swoim życiu zawodowym coś pozytecznego:-)

  To już się dzieje w USA.
 • ~re ~Vicuś
  (2011-04-18 07:47)
  ~Vicuś2011-04-18 07:06
  A kiedy zostanie otworzony kierunek interaktywnego prania mózgu? Absolwenci tego kierunku bardzo łatwo dostaną pracę w GW albo w TVN.

  No, nie tylko, bo takie osoby są poszukiwane w policji, rządzie i sądzie.
 • ~Optymiści to naiwniacy
  (2011-04-18 07:45)
  Kształcenie akademickie w Polsce było i jest na tyle ogólne, że po ukończeniu uczelni można się wpasować w potrzeby rynku i po kilkuletniej praktyce to procentuje. Natomiast pracodawcy w Polsce do banda nieuków, którzy raczej niewiele potrafią nauczyć, ale liczą na to, iż to nowy pracownik będzie ich uczył. Jeżeli kształcenie będzie bardzo specjalistyczne, to pracownik nie będzie przygotowany do bardzo zmieniającego się rynku pracy.
 • ~Komentarz
  (2011-04-18 07:37)
  Wszystko świetnie ale dlaczego nie 15 lat temu tylko dzisiaj zaczęto coś ztym robić ?
  Ile lat musi minąć aby w życie wprowadzać najprostrze pomysły ?

  Dlaczego Polska nie może wyjśc z komuny i najdłuższy plan nie wybiega poza cztery lata kadencji osiołków siedzących w ławach poselskich?

  A kazda wizja wybiegająca w przyszłość to propaganda z góry skazana na niepowodzenie !
  To też między innymi do nich pytanie i do rządowych przydupasów także ?
 • ~king
  (2011-04-18 07:31)
  a potem się dziwią ilu to młodych ludzi i nie tylko wyjechało do GB czy Niemiec. I będzie wielkie narzekanie.ach och.. Będą tak długo wyjeżdżać dopóki w polsce nie zacznie się szanować pracownika i płacić mu godne pieniądze. Za 5 - 10 lat w polsce będą sami białorusini i ukraińcy bo dla nich polska to tak samo jak dla nas Niemcy czy GB
 • ~nie łudźcie się, PO rządzi
  (2011-04-18 07:18)
  5 lat temu też tak było: nowe kierunki - znajdziesz pracę. GWno prawda. Po 5 latach - 4 to rządy PO, NIE MA PRACY!

  Pracę dostaniesz, jesli ciotek-pociotek ma stołek w PO. To tak. Nawet jeśli nie masz żadnych kwalifkacji.

  Pamietacie ROSOŁA, tego od Drzewieckiego? On prowadził nieformalne biuro zatrudnienia dla krewnych i znajomych królika. Wykształcenie to był NAJMNIEJSZY problem.
 • ~king
  (2011-04-18 07:09)
  tylko problem polega na tym, że KAŻDY pracodawca od takiego absolwenta wymaga aby miał 24 lata, znajomość 10 języków, 10 lat praktyki i najlepiej aby był na rencie. BEZ DOSWIADCZENIA bardzo bardzo ciężko znaleźć pracę. I niech GŁUPOT nie wypisują jak to firmy czekają na inżynierów - absolwentów. Albo cie wezmą do roboty za 1400 na rękę.. Nie w POLSCE takie cuda..
 • ~uczeń
  (2011-04-18 07:09)
  Nic nowego, na Uniwersytecie Wrocławskim, na Wydziale Fizyki i Astronomii prowadzone są na kierunku Fizyka specjalności:
  fizyka doświadczalna
  fizyka teoretyczna
  fizyka komputerowa
  nauczanie fizyki i matematyki
  ekonofizyka
  technologie informatyczne
  modelowanie układów biologicznych,
  a na kierunku Fizyka techniczna (studia inżynierskie):
  fizyka medyczna
  dozymetria i ochrona radiologiczna
  stosowana fizyka ciała stałego