Siedmiu nowych doktorów wypromował wydział elektrotechniki, informatyki i telekomunikacji, a pięciu wydział matematyki. Po jednym doktorze "wyszło spod ręki" promotorów wydziału mechanicznego oraz fizyki i astronomii.

Reklama

Trzy osoby obroniły prace na wydziale humanistycznym. Na wydziale pedagogiki, socjologii i nauk o zdrowiu tytuły naukowe zdobyło sześć osób.

Dyplomy doktorskie wręczyli promotorzy prac, a zaprzysiężenia w języku łacińskim dokonał prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. Tadeusz Kuczyński. Młodzi doktorzy ślubowali, że na zawsze zachowają pamięć o uczelni, będą ją wspierać, nie splamią honoru doktora i dołożą wszelkich starań do rozwoju nauki polskiej.

Uniwersytet Zielonogórski (UZ) posiada 11 uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, dotychczas na tej uczelni wypromowano 229 doktorów.

Uniwersytet w Zielonej Górze został utworzony 1 września 2001 r. z połączenia Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. T. Kotarbińskiego. Strukturę uczelni tworzy 10 wydziałów.