Na kurs może zapisać się każdy, kto ukończył 16 lat, niezależnie od poziomu wykształcenia. Łącznie UW przygotował 150 różnych kursów, podzielonych na działy tematyczne: Kultura i Sztuka, Języki i Narody, Człowiek i Społeczeństwo, Nauka i Technika, Człowiek i Środowisko oraz Biznes, Gospodarka i Prawo.

Reklama

W ofercie są kursy praktyczne, m.in. o zdrowym żywieniu, prowadzeniu działalności gospodarczej, inwestowaniu na giełdzie, przygotowujące do autoprezentacji i wystąpień publicznych. Spora część kursów to wykłady popularnonaukowe, np. "Detektywi na Uniwersytecie. Nauka w służbie kryminalistyki" czy "Nowoczesna fizyka w przyrodzie i technice". Chętni mogą też wybierać spośród kursów przybliżających przyrodę, geografię i kulturę różnych miejsc na świecie oraz uczyć się języków: angielskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i niderlandzkiego.

Zajęcia prowadzą wykładowcy uniwersyteccy. Koszt jednego kursu, trwającego 30 godzin waha się od 180 do 270 złotych, czyli mniej niż 10 złotych za godzinę. Zajęcia będą się odbywały od połowy września do połowy grudnia.

Na kursy można zapisać się zakładając konto słuchacza na stronie: www.uo.uw.edu.pl lub osobiście w biurze Uniwersytetu Otwartego UW, mieszczącym się przy bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego.

Uniwersytet Otwarty UW działa od dwóch lat, jest pierwszym i największym uniwersytetem otwartym w Polsce, z którego oferty korzysta ponad 9 tys. słuchaczy.