• ~Synowiec Iwona z Węgrowa
    (2018-10-29 21:24)
    Dlaczego on atakuje ministerstwo edukacji? To jakiś kodowiec?
  • ~zxxc
    (2018-10-30 02:12)
    dla mnie ta wypowiedz to sklejka ogolnikow rzucanych przez srodowiska lewicowe. odrealnienie stara sie zatuszowac cytatami i odwolaniami do zaczytanych gdzies tez. wyksztalcony, ale nie madry zyciowo. anarchistyczne wizje walki ze szkola tzw pruska maja taki problem, ze nic nie proponuja konkretnego w zamian. pomysl na lekcje gdzie wpada nauczyciel i straszy dzieci asteroida jest glupi i naiwny. po pierwsze dzieci nie powinno sie straszyc w imie nauczenia kilku wzorow matematycznych, po drugie straszyc mizna kilka razy. nA dluzsza mete sie to nie uda. dostal nagrode o 15 lat za wczesnie. za mlody i naiwny. zbyt bardzo wierzy tezom ze swiata Wyborczej. sam za te 15 lat polowe swojej wypowiedzi bedzie podwazal.
  • ~ala
    (2018-10-29 22:00)
    Niesamowity człowiek! Życzę aby jeszcze dłuuugo był nauczycielem , zgadzam się w całości z jego wypowiedzą.
  • ~dziedzic pruski
    (2018-10-29 20:48)
    I bardzo dobrze, że pruski model ciągle żywy. Ordnungu nigdy dość przy tym całym bajzlu zarówno po stronie uczniów nauczycieli i rodziców. Może nie jest to model najdoskonalszy ale ze względu na materiał konieczny.
  • ~Rodzic
    (2018-10-29 20:54)
    Bije w MEN, a nie polską szkołę.
  • ~motek
    (2018-10-29 23:18)
    Super inteligentny facet ze zdrowym pedagogicznym rozsądkiem. Brawo!
  • ~Merk
    (2018-10-29 22:41)
    Tak oto mądry, wyjątkowo mądry człowiek za syntetyczną porządną diagnozę stanu polskiego szkolnictwa dostaje po głowie. Co za kołtuństwo
  • ~bertsi
    (2018-10-29 22:14)
    Jakie są osiągnięcia tego Pana? Czy jego uczniowie są znanymi naukowcami (mają zachodnie granty) i często są zapraszani na zachodnie uniwersytety? A może są znanymi biznesmenami lub menadżerami (zajmują wysokie stanowiska w korporacjach)? Itd. Czy też pracują w Wlk. Brytanii na zmywaku? Co jest zresztą spełnieniem ich marzeń. Akurat po padnięciu Nokii Finlandia nie jest żadnym przykładem do naśladowania. Ponadto, te samobójstwa.
  • ~Tarantula
    (2018-10-30 09:43)
    Nie da się zmienić polskiej szkoly w oderwaniu od całej kultury, takich myślicieli było już wielu. Poza tym weżmy pod uwagę najnowszą historię Polski, skrajnie niesprzyjającą kształceniu narodowemu i zarazem uniwersalnemu. Mistrzów chętnych do wnoszenia zmian było aż za wielu,a z reguły miały to być zmiany obce lub wrogie polskości. Na razie dowiedzieliśmy się, że mamy zły pruski model szkolnictwa. A za linią horyzontu mamy już inny model, hebrajski, promowany przez "naszego" premiera.
  • ~PISSSS
    (2018-10-29 20:14)
    PIS PIS PIS PIS PIS