Jak podało Radio ZET, dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej prawdopodobnie będą uczyć się stacjonarnie.

Nauczanie zdalne - do kiedy?

O nauce zdalnej ma zdecydować dyrektor danej szkoły, który dostał zgodę od rady rodziców. Nauka zdalna ma się potrwać do zakończenia ferii. Więcej informacji o tym, jak będzie wyglądała sytuacja w szkołach, dowiemy się po spotkaniu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Reklama

Jak podaje MEiN, 21,5 proc. uczniów ze szkół podstawowych, którzy nie są na feriach, ma naukę zdalną, natomiast w przypadku szkół ponadpodstawowych dotyczy to 30 proc. uczniów.

AKTUALIZACJA

Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – zapowiedział minister Czarnek. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>>