MEiN poinformowało, że w woj. warmińsko-mazurskim na kolejne dwa tygodnie zostają utrzymane ograniczenia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych - będą polegać na prowadzeniu nauczania hybrydowego. Dodatkowo, od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym.

Reklama

Zasady nauczania hybrydowego

Resort wskazał, że dyrektor szkoły jest zobowiązany zorganizować naukę w taki sposób, aby nie więcej niż 50 proc. uczniów miało zajęcia w budynku szkoły; co najmniej 50 proc. uczniów ma mieć lekcje w formie zdalnej.

MEiN napisało, że nie wskazuje, ile dni jedna grupa uczniów powinna być w szkole, a ile dni - druga. - To decyzja dyrektora, który ustali harmonogram prowadzenia zajęć, biorąc pod uwagę – w miarę możliwości – równomierne i naprzemienne rozdzielenie nauki na tryb zdalny i stacjonarny - napisano.

Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczą się zdalnie. W pozostałych województwach nic się nie zmienia. Szkoły i placówki oświatowe w najbliższych dwóch tygodniach będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach - podkreślił resort w przesłanym PAP komunikacie. Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.

MEiN przypomina, że w pozostałych częściach kraju szkoły i placówki, w tym szkoły i placówki specjalne, będą funkcjonowały tak jak dotychczas. - Ponadto utrzymane zostały dotychczasowe rozwiązania dotyczące dziecka niepełnosprawnego lub ucznia, który nie ma możliwości nauki w domu. Bez zmian pozostają zasady na jakich funkcjonują szkoły podstawowe i ponadpodstawowe: sportowe, mistrzostwa sportowego oraz szkoły z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego - poinformował resort.