Do 28 lutego została przedłużona nauka zdalna dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich. Młodsi uczniowie – z klas I-III szkół podstawowych – nadal uczą się stacjonarnie w szkołach, zajęcia stacjonarne mają też przedszkolaki.

Reklama

W poniedziałek w Programie I Polskiego Radia szefa resortu edukacji Przemysława Czarnka zapytano m.in. o to, kiedy zostaną podjęte decyzje o formie kształcenia od marca. Na pewno najpóźniej do połowy tygodnia – poinformował minister.

W jego ocenie o wszystkim zdecyduje obecny tydzień. Zapewnił, że resort obserwuje wzrosty zakażeń koronawirusem. Powiedział, że jeśli III fala epidemii będzie się rozwijać spokojnie i będzie spłaszczona, to dzieci z klas I-III nadal będą się uczyć w trybie stacjonarnym.

Szczepienia nauczycieli

Minister Czarnek mówił też o szczepieniach przeciwko COVID-19 wśród nauczycieli. W sobotę MEiN poinformowało, że prawie 545 tys. nauczycieli zostało zarejestrowanych na szczepienia przeciw COVID-19, w tym w II turze, czyli od poniedziałku blisko 277 tys. osób. Wśród zarejestrowanych jest prawie 63 tys. nauczycieli akademickich. Szef resortu edukacji powiedział, że w sobotę zaszczepiono ponad 100 tys. nauczycieli.

Nauczyciele otrzymują zastrzyki preparatem AstryZeneki. Czarnek odniósł się do pytania o bezpieczeństwo tej szczepionki. Powiedział, że nie ma informacji o groźnych odczynach poszczepiennych.

Dla nas szczepionka AstryZeneki jest bezpieczna i powoduje możliwość powrotu do normalności w szkolnictwie w krótkiej perspektywie czasowej – podkreślił.