Zapytany podczas konferencji prasowej o powrót do szkół starszych dzieci Andrusiewicz zaznaczył, że resort myśli o otworzeniu nauki stacjonarnej dla kolejnych roczników, ale sytuacja epidemiczna musi być stabilna.

Reklama

Przypomniał, że w niedzielę rozpoczęły się testy na COVID-19 wśród nauczycieli klas I-III. Zobaczymy, jak wypadną. (...) Będą pierwszą wskazówką, jak wygląda sytuacja w szkołach – powiedział rzecznik.

Testy na koronawirusa

Od niedzieli trwają powtórne testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. Podobnie jak styczniowe są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 12 lutego. Po nich rozpocznie się testowanie nauczycieli z przedszkoli.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych 18 stycznia, zaraz po feriach zimowych, wrócili do nauki stacjonarnej. Wcześniej, przed feriami i przerwą świąteczną z okazji Bożego Narodzenia, uczyli się zdalnie. Na takie nauczanie przeszli 9 listopada.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października nadal uczą się zdalnie.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.