Ferie w całym kraju są zaplanowane w dniach 4-17 stycznia 2021 r. Rząd apelował o powstrzymanie się w tym czasie od wyjazdów i pozostanie w domach.

Krzywa wzrostu w ostatnich tygodniach się zatrzymała czy nawet obniżyła, ale codziennie są to, niestety, liczby przekraczające 10 tys. nowych zachorowań. W tej sytuacji mówienie, czy rozważanie postulatów środowisk turystycznych, czy samorządów z regionów turystycznych, by wydłużyć ferie byłoby zdecydowanie przedwczesne, więc tym momencie nie ma takich planów – powiedział Gowin w trakcie konferencji prasowej.

Reklama

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia informowało o 14 838 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 1 028 610 osób. Łącznie zmarło 18 828 osób.

Jak wynika z planów rządu, jeżeli średnia liczba dziennych zachorowań w ciągu 7 dni spadnie poniżej 19 tys. możliwy będzie powrót do reguł, obowiązujących w strefach czerwonych. Jeżeli liczba tych zachorowań spadnie poniżej 10 tys. - możliwe będzie wprowadzenie strefy żółtej, a w przypadku spadku poniżej 4 tys. - pojawią się regulacje dla strefy zielonej.