"Czarnek orbituje obecnie gdzieś pomiędzy Jowiszem a Saturnem. Odleciał totalnie. Będzie tworzył konserwatywnych „nadnauczycieli” zwolnionych z odpowiedzialności dyscyplinarnej. Czego nie rozumiecie?" - napisał na Twitterze Robert Biedroń.

Reklama

Przemysław Czarnek zapowiada zmiany. MEN stworzy pakiet wolnościowy dla nauczycieli

Polityk Lewicy odniósł się do wypowiedzi Czarnka dot. konserwatywnych nauczycieli i wolności nauki.

Podstawowa rzecz, która jest dziś widoczna, to jest wolność nauki - jej nie ma. (...) Kierunek rozwoju zwłaszcza nauk humanistycznych czy społecznych poszedł nie tam, gdzie byśmy sobie życzyli i to musimy zawracać - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na zjeździe klubów "Gazety Polskiej".

O ile ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję, nawet pseudonaukową na dowolnym uniwersytecie publicznym, a co więcej będzie ona dobrze postrzegana przez władze uniwersytetu, to często słyszymy o tym, że konferencji pro-life, czy o tematyce konserwatywnej, katolickiej nie można zorganizować, bo nie ma czasu, nie ma miejsca, albo po prostu władze się nie zgadzają. Takie sytuacje są coraz częstsze - powiedział.

W tym zakresie już są zaprojektowane i analizowane przepisy, które będą się składały na pakiet, który będzie pakietem wolnościowym. Pakiet, który będzie zwalniał nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet wyjaśniającej za poglądy - zapowiedział, cytowany przez serwis niezalezna.pl.