Podwójny rocznik wypycha religię ze szkół? "Nigdy dotąd nie dotyczyło to całych klas"

| Aktualizacja:

Podwójny rocznik wypycha katechezę ze szkół - sygnalizują dyrektorzy - pisze we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu
  • ~Matka
    (2019-09-22 23:43)
    Moje dziecko też zrezygnowało, bo nie chce wracać do domu o 17. (Zaczyna o 7.25). Na domiar tego w niedz też już nie chodzi. A mi szkoda, bo popsuli cała moja pracę wychowawania w wierze. A miała w tym roku iść do bierzmowania... Krew się we mnie burzy....
  • ~kob.
    (2019-09-18 04:37)
    młodzież jest mądra i niewierzy w świetości kościoła katolickiego, brawo tak trzymać
  • ~Kata
    (2019-09-17 23:45)
    Dwie lekcje religii tygodniowo i jedna lekcja informatyki ... bo komputery to się chyba nie przyjmą ? Wypisałam dzieci z religii. Niech lepiej ten czas poświęcom komputerom.
  • ~wyborca223
    (2019-09-17 21:46)
    Ale tu lewackiego ******a. Smród czuć aż z komputera hahaha
  • ~kiścioł był kościolem jak sie zbiersł w kstskumbach
    (2019-09-17 21:39)
    Rodzice, wypisujcie swoje dzieci. Dla ich dobra.
  • ~Joter
    (2019-09-17 21:23)
    Doskonała wiadomość. Kierunek słuszny.
  • ~e
    (2019-09-17 21:18)
    Po pierwsze, jedna godzina tygodniowo by wystarczyła. Po drugie, proboszcze kpią z rodziców i dzieci - katecheci są coraz beznadziejniejsi. Za to od razu na początek każą kupować podręcznik i ćwiczenia pełne krzyżówek i rebusów. Oczywiście, trzeba mieć zeszyt, najlepiej z ohydnym obrazkiem "religijnym" na okładce. No i co chwilę stawiane są stopnie. OK, zwykle dobre, ale po po?
  • ~watch_this
    (2019-09-17 20:03)
    Józef Glemp: "Kościół nie chce ani złotówki z budżetu państwa za nauczanie religii w szkołach publicznych." pfff...
  • ~jarek
    (2019-09-17 19:46)
    Tę "religię" należy na stałe wypchnąć ze szkół państwowych i to jak najszybciej!
  • ~Bolo
    (2019-09-17 19:45)
    Religia w sobotę albo w niedzielę na salce albo w kościele. I wtedy kler musiałby stanąć na głowie by ich do siebie przyciągnąć. Przymus zabija wiarę.
  • ~Buzia rąsia klapa goździk 😄
    (2019-09-17 19:07)
    Wysyłam do Brukseli ogromny bukiet róż pani ex minister Zalewskiej. Z przeprosinami, że tak wieszałem na niej psy.
  • ~Lysa
    (2019-09-17 18:51)
    Nareszcie.
  • ~Geniitaliusz
    (2019-09-17 16:52)
    Ciekawy jestem czy to grono krytyków Kościoła zasiądzie do stołu wigilijnego i będzie obchodziło święta Bożego Narodzenia. A to już niedługo, ja Wam wybaczam ale zachęcam do nawrócenia.
  • ~adamos
    (2019-09-17 15:37)
    To jest drugi z długiej serii skutków, jakie przyniesie związanie Kościoła katolickiego z PiSem. Pierwszy trwa od 2-3 lat i dotyczy spadku liczby uczestników maszy (tzw. dominicantes w statystyce kościelnej)
  • ~Zjs
    (2019-09-17 15:26)
    Nareszcie jakas dobra wiadomość. Mamy jednak mądra młodzież i rośnie przekonanie, że młode pokolenie nie da zrobic w Polsce państwa kościelnego. Religia ma wrócić tam gdzie jej miejsce zgodnie z konkordatem, czyli do budynków kościelnych.
  • ~wjw
    (2019-09-17 14:40)
    I tak trzymać. Niech wyp.......ją do kościołów albo probostwa.
  • ~Syvoghalvfjerds
    (2019-09-17 13:53)
    A Ja chcę wiedzieć, co do diabła robiła religia w szkołach państwowych ??? Polska musi być jedynym krajem w Europie, który dopuszcza takie rzeczy. Chcesz być katolikiem, chodzić do szkoły katolickiej, Żydzi chodzą do swoich szkół prywatnych, tam samo Muslims.
  • ~Hajmdal
    (2019-09-17 13:42)
    Skończy się tak, że religię przeniosą na środkowe lekcje dla dobra.... uczniów ;)
  • ~Geniitaliuszz
    (2019-09-17 13:32)
    Powinni siedzieć do końca tak jak na wszystkich pozostałych i mniej ważnych od religii lekcjach. Pochylić głowy, smartfon do tornistra, i słuchać przedstawiciela Boga na ziemii.
  • ~M
    (2019-09-17 13:28)
    Po prostu dwie religie tygodniowo w liceum to gruba przesada i wszyscy to wiedzą. Efekt jest następujący ( z własnych doświadczeń 1 kl LO ) - na początku na religii zapisało się trochę ponad pół klasy - jak ci zapisani zobaczyli plan lekcji ( religia rano ) oraz dodatkowo uśmiechnięte twarze wyspanych uczniów to wypysywali się na wyścigi.... - została garstka, a w przyszłym semestrze pewnie dyrekcja będzie robić łączone religie.

Może zainteresować Cię też: