Wiceminister edukacji narodowej o "okrągłych stołach edukacyjnych": Są propozycje konkretnych rozwiązań

| Aktualizacja:

Uczestnicy wojewódzkich "okrągłych stołów edukacyjnych" podają konkretne propozycje rozwiązań i to jest dla nas bardzo cenne - oceniła wiceminister edukacji narodowej Iwona Michałek, która w środę uczestniczyła w takiej debacie w Olsztynie.

wróć do artykułu
  • ~koneser
    (2019-09-04 15:45)
    Pisowska sitwa bardzo troszczy się o dzieci. Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany - elektorat PiS już jest dumny.
  • ~znetu
    (2019-09-05 20:00)
    CHWILA PRAWDY: • Krystyna Starczewska –nauczyciel. Teraz walka trwa o to, w jakim duchu wychowywać dzieci i młodzież. To jest pierwsza linia frontu. W nowych podstawach programowych dla ośmioletnich szkół podstawowych główną ideą, którą należy przekazywać uczniom, jest patriotyzm prowadzący do bohaterstwa w walce z wrogiem, a nie idee humanizmu i przestrzeganie przed nienawiścią. Osobiście jestem głęboko przekonana, że dzieci trzeba przede wszystkim chronić na wszelkie sposoby przed nienawiścią. Tak je wychowywać, by były otwarte na różnorodność świata, a nie wrogo nastawione do innych. Polska szkoła ostatnich trzech lat to powrót do autorytarnego systemu nauczania i wychowania z czasów PRL-u i do pruskiej tradycji szkolnej. Posłuszeństwo, podporządkowanie odgórnym nakazom, pamięciowe opanowanie przekazywanych informacji bez dyskusji, prawa do własnych poglądów, samodzielnego myślenia i wnioskowania. Nauczyciele nie mogą realizować sensownej pracy pedagogicznej, bo są spętani nakazami płynącym od władz. Władza chce, żeby szkoły stały się miejscem wychowania obywateli posłusznych, nie myślących samodzielnie, zależnych.. Potrzeba jak najwięcej ludzi prostych, bo nimi jest łatwiej sterować, łatwiej nimi manipulować. Polacy o wykształceniu podstawowym okazali się przecież silniejszym elementem niż cała wielka rzesza magistrów.. Polska szkoła jest w wielkim kryzysie.

Może zainteresować Cię też: