Bezkosztowa reforma, braki kadrowe i problemy z rekrutacją. Sprawdzamy szkolne fakty i mity

| Aktualizacja:

Od tego roku szkolnego w krajobrazie edukacyjnym zabraknie 7 tys. gimnazjów. Przy tak dużej zmianie pojawiało się wiele obaw

wróć do artykułu
  • ~Sokular
    (2019-09-03 07:50)
    Te problemy były do przewidzenia-rozmijanie się "geografii" liczby miejsc z liczbą chętnych oraz z wybranymi kierunkami......każda reforma napotyka na bariery ale gdyby nie reformy bylibyśmy jeszcze na drzewie...............
  • ~broniarzKŁAMCA
    (2019-09-03 08:33)
    reforma jak każda inna , ale ta jest w szczególności wykorzystywana POlitycznie !!! Broniarz mówił , że przez reformę 30 tysięcy nauczycieli pójdzie na bruk ? , a faktycznie : brakuje około 7 tysięcy nauczycieli ! Broniarz = KŁAMCA !!!!!!!!!!!!!! i tyle w temacie !!!!!!!!
  • ~krystek
    (2019-09-03 08:43)
    obrali nowy temat kadra byla ibedzie wszkolach podstawowychdlaczego walkuje sie oswiate a kiedy poprzednikobiecal ze w kazdej szkole mialy byc komputery i dzieciaki nie mialy dzwigac ciezkich plecakow nie spelnil tejobietnicy to nie rozpisywaliscie sie ze zawalil sprawe adzisszukacie dziury w plocie aby mentlik zrobic to co obecnie opozycja z dziennikarzami robi to jest poprost zal was
  • ~Mietekanonim
    (2019-09-03 09:01)
    Gdzie niby brakuje nauczycieli . Jestem z Łukowa i jestem nauczycielką od roku szukam pracy . Niestety ale w małych miastach w lubelskim nie ma pracy dla nauczycieli .
  • ~PO-KO do de
    (2019-09-03 09:39)
    Tefałeny wyją, ze katastrofa, tragedia i koszmar jest w oświacie, a przebiło ten jazgot w jojczeniu Mellerów i Kimów. A dzieciaki - jak zwykle - pocinają do szkoły; jedne chętnie, inne mniej - jak zwykle. I ani się obejrzą "aż znów będą wakacje"!
  • ~antyMOnia
    (2019-09-03 09:52)
    Mój znajomy skończył gimnazjum, ogólniaczek, potem politologię i nie ma roboty w "zawodzie". Teraz żałuje, że nie było w jego okręgu technikum mechanicznego. Pracowałby w "Czajce" i ze swoją wiedzą na poziomie technikum lepiej by pilnował kolektorów niż ferajna obiboków z Zarządu i RN PObierająca ogromną kasę za nieróbstwo.
  • ~tadek
    (2019-09-03 10:48)
    Te wizje Broniarza odnośnie bezrobocia nauczycieli po wprowadzeniu reformy, to były wyssane z palca. A może kontaktował się w tej sprawie z platfusami? Być może też powstawały one w oparach odpowiednich ziółek. I taki i.....ta reprezentuje nauczycieli!
  • ~Rysiek
    (2019-09-03 10:54)
    A gdzie tworczyni tych rewolucji? W Brukseli siedzi (czyt. pławi się w Europie)
  • ~filip44
    (2019-09-03 12:10)
    Ciągle czytam że ileś tam procent uczniów nie dostało się do szkoły pierwszego wyboru ale przecież i tak było przed reformą. Pamiętam jak moje dzieci starały się o miejsce w liceum to też część uczniów musiała szukać innych szkół bo mieli za mało punktów i nie zostali przyjęci.I o co ten krzyk chyba tylko dlatego że rządzi PiS
  • ~Bbb