Uczniowie krytykują plan lekcji po reformie PiS. "Żenada, w piątki mam do 21:00!"

| Aktualizacja:

 2 września uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny. Po likwidacji gimnazjów i wydłużeniu o dwa lata nauki w podstawówkach rozkłady zajęć uległy zmianom, co nie wszystkim się spodobało. W mediach społecznościowych niezadowoleni uczniowie zaczęli publikować swoje plany lekcyjne.

wróć do artykułu
  • ~wwx
    (2019-08-28 17:11)
    Władze samorządowe w Śremie zaskoczone liczbą uczniów? Ojej.... A podobno mieli zwalniać nauczycieli
  • ~prezes
    (2019-08-28 17:25)
    moja corka nie byla w tej reformie-w tym roku zdaje mature w technikum i stale miala chore plany zajec-2 godz od 10 do 12,przerwa 5 godzin do 19 albo inne plany.Cale 4 lata w technikum tak bylo,bo budynek maly,ma 200 lat,po Habsburgach i malo sal.I co? I nic.Powiedzialem corce,ze szkola to nie hotel 5 gwiazdkowy ze spa,gdzie sie wybiera pokoje i pory w spa.Ja tez mialem rozne pory zajec na UJ w latach 80 i to na calym miescie.A do tego nie bylo co jesc i brakowalo wszystkiego.I co?I nic.Studia skonczylem,2 jezykow sie nauczylem,a do domu wracalem o 24,ale to nie tylko z powodu zajec,raczej z powodu Piwnicy pod Baranami i podobnych adresow.Mlodzi musza sie nauczyc juz wczesnie prawdy,ze w zyciu nie bedzie zawsze milo,bogato i przyjemnie i plany pracy tez nie beda pasowac do planu zony,dzieci,rodziny czy kolegow.zycie to walka-mawial Karol Marx-moze warto to sobie,takze w kapitalizmie,zapamietac.
  • ~tezet
    (2019-08-28 17:26)
    A nie potrafią zrozumieć, że wystarczy się spytać PISOWCÓW jak takie lekcje zorganizować.
  • ~W
    (2019-08-28 17:44)
    Radio ZET - czytaj BZDET zostalo kupione przez Agore Michnika za pieniadze Sorosa. Jego rozkazy nalezy wykonywac natychmiast I nie jest wazne ze sa to opine szmatlawcow antypolskich.
  • ~nina
    (2019-08-28 17:50)
    Zlikwidowac ministerstwo edukacji ,nie sa potrzebni skoro nic dobrego nie potrafia zrobic,deforma Zalewskiej i PiSu odbije sie na nauce wszystkich uczniow szkol srednich i tych ktorzy w tym roku poszli do szkoly sredniej i tych ktorzy tam sie ucza od roku czy dwoch lat,chaos i nauka do 19,30.Za to PiS powinien odejsc.
  • ~u8ijokm
    (2019-08-28 17:52)
    Jak nie chca siedziec do 19.30 w piatek, to sobota tez jest dniem roboczym. Francuzi chodza cale zycie do szkoly i w soboty, dlaczego nie Polacy?
  • ~KtoTo
    (2019-08-28 18:21)
    A pani Zalewska uciekła! Narobiła i zostawiła innym...
  • ~bertsi
    (2019-08-28 18:28)
    Zdanie "Nienawidzę mojego planu lekcji" pochodzi w fake news i dotyczy I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Szkoła w taki sposób pracuje od 30 lat. Nie wiem jak z resztą. Po prostu część szkól w Polsce pracuje na dwie zmiany o czym autorzy fake newsow nie informują.
  • ~Ratujcie Polskę, ratujcie swoją przyszłość
    (2019-08-28 18:53)
    Uczniowie, upewnijcie się na kogo głosowali wasi rodzice i wtedy wiecie co macie zrobić w nocy z 12 na 13 października.
  • ~hispa
    (2019-08-28 19:27)
    bo czego się pis nie dotknie to ********
  • ~Demaskator
    (2019-08-28 20:10)
    Rodzice pisowscy pewnie uciszają swoje dzieci. Skoro władza łoży 500+ to dzieci głosu nie mają.
  • ~koneser
    (2019-08-28 21:03)
    Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany .
  • ~STARY NAUCZYCIEL
    (2019-08-28 22:24)
    moja mama uczyla za komuny za psie pieniadze i w soboty tez uczyli dodatkowo byly kursy bo wszyscy musieli miec skoniczone 7 klas to popoludniami uczyli i nikt tak nie narzekal jak teraz jak byl Vincent to mowil ze pieniedz niema i nie bedzie to siedzieliscie cicho a teraz dostaliscie i jest zle jak w pazidzierniku przyjdzie VINCENTto wam da duzo to znaczy GGGG
  • ~Bubu
    (2019-08-28 22:44)
    Tylko czego nauczy nauczyciel, który będzie miał zajęcia od 8 do 21 nawet z kilkoma "okienkami" w ciągu dnia. Pytanie formalne.
  • ~żart
    (2019-08-28 23:00)
    Radio ZET (globulki dopochwowe) naśladuje dziennikarza Radwan-a. Uczą od małego pracy 3-trój zmianowej. Sam tak pracowałem i się uczyłem. Jest to męczące, można się dostosować (zegar biologiczny). Po takiej tresurze wyjdą zdrowi. Bo my jesteśmy silni i zdrowi, choćby na skrobi. Nam polędwica ani schab, nie smakuje tak jak szczaw - mówią wegetarianie. To nie dla mnie, taka dziewczyna - piosenka Cz.Niemen.
  • ~Pp
    (2019-08-29 06:14)
    5-minutowa przerwa wystarczy na przejście z klasy do klasy - czasem trzeba tylko zdyscyplinować nauczycieli, by kończyli lekcje punktualnie. 15-minutowe przerwy powinny być 2-3 dziennie. A za lekcje do 21 autor pomysłu powinien wylecieć dyscyplinarnie. Sam miałem w pierwszej klasie liceum trzy języki polskie pod rząd, z których ostatnia kończyła się o 18 z minutami - wszyscy spali, z nauczycielem włącznie. Pozdrawiam.
  • ~CZPRK2
    (2019-08-29 07:04)
    Jeszcze się zdziwią jak zobaczą plany na studiach, gdzie czasem normą są zajęcia np. od 8 do 20
  • ~tor
    (2019-08-29 09:09)
    Najważniejsze ,że pani PRZYGŁUP juz ma inne zajecie a tym problemem niech się zajmą samorządy i następcy
  • ~alik
    (2019-08-29 09:10)
    zajęcia w piątek do13 póżniej balanga do nocy w nidziele
  • ~Lily
    (2019-08-29 09:22)
    Ja przejrzałam plan lekcji córki i nie widzę nic niepokojącego.Najpóźniej kończy o 15.25 ( a to już liceum). Straszenie wszystkim czym można ( brakiem miejsc, kolejkami do toalety, podwyżką podręczników , teraz planem lekcji )trwa już od kilku miesięcy .To już naprawdę nie działa !!!. Proponuję jakieś inne tematy.

Może zainteresować Cię też: