MEN szykuje kolejne zmiany. Minister Piontkowski: Wdrażamy nową podstawę programową

| Aktualizacja:

"Przed polską szkołą kolejne zmiany. Mamy podwójny rocznik, ale i wdrażamy nową podstawę programową dla szkół średnich" – mówi w Telewizji Trwam minister edukacji Dariusz Piontkowski.

wróć do artykułu
  • ~Kiki
    (2019-08-25 10:59)
    Uczniowie będą bardziej zindoktrynowani
  • ~Zorro
    (2019-08-23 17:11)
    W ramach "nauki samodzielnego myślenia" uczniowie będą oglądać w szkole do 5 godzin programu TVP Info tygodniowo, a w przerwach (dla odpoczynku) zapoznawać się będą z materiałami TV Trwam i Radia Maryja.
  • ~blur
    (2019-08-20 19:55)
    Czy ktoś oświecony mógłby sprawdzić programy nauczania w innych rozwijających się państwach i uwspółcześnić program. Nie chodzi mi o seksualizacje ale o przedmioty ścisłe ekonomię.Polski program jest tak teoretyzujący, że nie pozwala młodym ludziom realnie popatrzeć na rozwój kariery.W Polsce są albo nukowcy oderwani od rzeczywistości albo masa produkcyjna dla korporacji i małych biznesów oraz oczywiście miejsca pracy dla resortowych dzieci koniecznie w zarządzaniu czymkolwiek jak długo się da dyzmować..
  • ~Lu
    (2019-08-20 11:55)
    Oświata powinna zostać uwolniona od polityków, którzy robią w niej co chwilę rozpirz. Takiego bajzlu już dawno nie było. Ustawy z dnia na dzień, zmiany pod pubkiczkę, pogarda dla nauczycieli... Quo vadis oświato? Powołajcie niezależną radę oświatową czy inne ciało, niezależne od polityków, niech ustawią ten system od A do Z bez możliwości gmerania i zmian, zmiany niech wynikają jedynie z logiki i rozsądku. I przypominam, że trzon osobowości człowieka rozwija się do 5 roku życia, czyli w przedszkolu, czyli przy wsparciu nauczycieli, których tak nie szanujecie.
  • ~Obywatel
    (2019-08-20 09:40)
    Jak brzmi PISowska definicja samodzielnego myślenia ?
  • ~Belfer
    (2019-08-20 09:04)
    Proponował bym panie piontkowski zrobić reformę w sejmie....w pis-ie również z wyrokami sądowymi.... zlikwidujcie senat, po co nam patologia...
  • ~Lucy
    (2019-08-20 08:23)
    A propos edukacji - cząstkę by piszemy łącznie z czasownikami a więc miałaby a nie: miała by... Koszmar, jaka się robi niedbalość i nikt tego nie kontroluje
  • ~Wera
    (2019-08-20 04:49)
    Wybory 13 pazdziernika rodzice i uczniowie macie szansę wszystko zmienic więc nie biadolcie tylko do roboty się weźcie .a jaki wynik to się okaże a czasie wyborów .Tam pokażcie swoje prawa .i šrodkowy palec rządzącym
  • ~Uczeń
    (2019-08-20 01:09)
    Uczniowie to się nabawią depresji przez to samodzielne i krytyczne myślenie, ciągłe zmiany w reformie i większe nakłady na uczniów to jest już chyba jakiś cyrk...
  • ~Ala
    (2019-08-20 00:54)
    Super zmiana uczniowie w podstawówce mają jedną godzinę biologii w tygodniu tylko w 7 klasie dwie. Nie ma czasu na obserwacje, doświadczenia nie wspominając o samodzielnym myśleniu. Bez podstaw do LO a potem obowiązkowe korepetycje na studia medyczne.
  • ~Dzem
    (2019-08-19 22:37)
    Byłam nauczycielką chemii w liceum. W czerwcu pożegnałam się że szkołą. Wyjechałam do Stanów do znajomych. Dostałam pracę w dużym laboratorium i powiem wam, że czuję się wspaniale z tym, że 1 września będę miała głęboko gdzieś nową podstawę programową oraz całą oświatę. Polecam wszystkim.
  • ~Bhu
    (2019-08-19 22:24)
    A kto ma wdrażać nową podstawę jak nauczycieli nie ma?? Przepraszam nauczyciele, tylko dureń idzie teraz za grosze użerać się z bachorami i " rodzicami".
  • ~Belfer
    (2019-08-19 22:08)
    W grudniu były jeszcze dwa przedmioty rozszerzone, a w lutym tego roku tylko jeden przedmiot rozszerzony. Uczniowie chcący pójść na studia zmuszeni będą do uczenia się na korepetycjach. Dobra zmiana
  • ~Zdruzgotany
    (2019-08-19 22:07)
    Zróbcie coś jeszcze, aby zatrudniano nauczycieli po studiach, bez tzw.pleców. Ciężko ma taki ktoś, kto nie ma żadnego poparcia.
  • ~Antypolityk
    (2019-08-19 22:07)
    PiS = Pieniądze i spółka
  • ~Zen
    (2019-08-19 21:43)
    Konieczna w takim razie filozofia!!!!
  • ~Nauczyciel
    (2019-08-19 21:20)
    Podstawa programowa jest przeladowana i nadaje sie do reformy a nie do wdrażania
  • ~Polonusik
    (2019-08-19 21:20)
    A i obowiązkowo będą oglądać paski na TVP Info. Taka podstawa politycznego wychowania...
  • ~Głos
    (2019-08-19 19:01)
    Pisowski polityk i samodzielne myślenie, żarcik
  • ~ojciec Ryszard
    (2019-08-19 18:28)
    A czy w Ministerstwie juz maja kolko rozancowe ?

Może zainteresować Cię też: